Порошенко підписав важливий для малого і середнього бізнесу закон

12 березня 2018, 19:39

Новий закон дозволить поліпшити бізнес-клімат в Україні, а також може підняти країну в престижному міжнародному рейтингу Doing business

Президент України Петро Порошенко в понеділок, 12 березня, під час зустрічі з представниками вітчизняного і іноземного бізнесу підписав закон "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю". Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Реклама

"На думку окремих експертів ухвалення і підписання цього закону дозволить нам значно підвищити позиції України в рейтингу Doing business. Я вже відзначаю, що ми за ці три роки зробили надзвичайно великий прогрес в рейтингу, займаючи зараз 76-ту позицію. Але я наголошую, що ми не збираємося на цьому зупинятися", – заявив Порошенко.

Президент підкреслив, що досі діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, ухваленим ще 1991 року. При цьому новий закон стосується більшості суб'єктів малого і середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств.

Новий закон вводить сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу, зазначили в прес-службі.

"Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон повинен забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин, зменшити ризики збільшення контролю над суспільством, фактично знищити ризики рейдерських атак", – зазначив Порошенко.

Реклама

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крім того, закон знімає обмеження на формування статутного капіталу, а також спрощується процедура реєстрації, успадкування частини в статутному капіталі товариства. Також спрощується отримання кредиту або фінансування під заставу частини суспільства, що має полегшити залучення додаткових коштів.

"Стає неможливим виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов'язків, яке було вивчено... певними рейдерами", – пояснив президент.

У прес-службі глави держави відзначили, що закон дозволить значно поліпшити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, а також створить передумови для створення нових і розвитку існуючих підприємств.

"Документ удосконалює регулювання відносин, які пов'язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують в чинному законодавстві, і приведе його у відповідність з нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів ЄС та країн-членів ЄС", – додали в прес-службі президента.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Раніше ми писали про те, що Україна націлилася на ТОП-40 рейтингу Doing Business.

Нагадаємо, Україна піднялася на чотири позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку (СБ) "Doing Business 2018". Таким чином, Україна опинилася на 76-му місці з 190 країн.

23130873_1992149817733855_1647816923265135286_n_01

Аналітики СБ зазначали, що поліпшення результату вдалося домогтися за рахунок зменшення ставки єдиного соціального внеску, спрощення отримання дозволів на будівництво та поліпшення захисту прав міноритарних акціонерів.

При цьому Світовий банк готовий надати Україні експертну допомогу в проведенні подальших реформ:

Реклама

2016 року Україна піднялася на 3 пункти в рейтингу Doing Business – до 80-го місця з 83-го.


Д оповідь "Ведення бізнесу" (Doing Business Report)щорічне дослідження групи Світового банку, що оцінює простоту здійснення підприємницької діяльності на основі 11 індикаторів. Доповідь присвячена оцінці нормативних актів, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств, і порядку їх застосування на практиці.

Доповідь складається з 2003 року і зазвичай публікується восени. З 2005 року (Doing Business 2006) в доповіді присутній рейтинг держав за легкістю ведення бізнесу, а з 2006 року (DB 2007) країни ранжуються також і за індикаторами. Крім того, дослідження Doing Business не тільки вказують на проблеми, які перешкоджають розвитку підприємництва, а й визначають їх причини і містять рекомендації щодо проведення необхідних реформ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти