Підключення сіл до інтернету можна прискорити: в "Укртелекомі" розповіли про потенціал

28 жовтня 2019, 15:59

Євгенія Давиденко

У компанії також констатували падіння доходів від дротової телефонії

Темпи підключення сіл до високошвидкісного оптичного інтернету "Укртелекому" за підсумками дев'яти місяців збільшилися вдвічі. Зараз оператор зв'язку надає послугу доступу до інтернету в більш ніж 2340 населених пунктах.

Реклама

Прискорити процес, необхідний також для реалізації програми Держава в смартфоні, допомогло б, зокрема, погашення заборгованості перед компанією місцевих органів влади. Про це в ході прес-конференції за підсумками трьох кварталів сказав директор ПАТ "Укртелеком" Юрій Курмаз. За його словами, сума боргу становить 161 млн грн.

"Порядок чисел може здатися на рівні спільних доходів "Укртелекому" від надання телекомуслуг не таким значним. Однак цих грошових ресурсів "Укртелекому" було б досить, щоб провести оптику і забезпечити оптичним доступом до інтернету близько 150 невеликих населених пунктів райцентрів, селищ міського типу і невеликих сіл", – зазначив він.

Крім цього, оператор зв'язку очікує зелене світло від влади на реалізацію свого проекту усунення "цифрового розриву".

"Цих результатів вдалося домогтися без реалізації програми усунення цифрового розриву, яка була представлена командою "Укртелекому" в рамках розвитку цифрової економіки урядовим структурам, і яка сьогодні обговорюється <...> Ми сподіваємося, якщо діалог у нас буде конструктивний з органами влади та місцевого самоврядування, то темпи можуть вирости", – сказав директор компанії.

Він також відзначив зростання доходів від надання інтернет-послуг. Так, за рік вони зросли на 7% до 1,32 млрд грн. Зараз оператор працює у більше ніж 2340 населених пунктах.

Разом з цим в компанії констатують падіння доходів від дротового телефонного зв'язку. За три квартали вони знизилися на 7,8%. Це, зокрема, пов'язано зі скороченням абонентської бази і крадіжками інфраструктури, кажуть в "Укртелекомі".

Реклама

В цілому загальний дохід оператора зв'язку за підсумками дев'яти місяців залишається стабільним – майже 4,84 млрд грн. При цьому дохід від телекомунікаційних послуг склав 4,04 млрд грн. За звітний період компанія сплатила майже 1,4 млрд грн податків і зборів до бюджетів різних рівнів.

Раніше ми писали, що відсутність інтернету в селах заважає розвитку безготівкових платежів в Україні.

Нагадаємо, 27 вересня у Києві відбулася презентація програми "Держава в смартфоні". Якими інноваціями Міністерство цифрової трансформації може здивувати країну, ви можете прочитати в статті "PayPal, криптовалюта і онлайн-студентські: що Мінцифри готує українцям" на нашому сайті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти