Перший прогноз: урожай зернових в Україні може скласти 50,5 млн тонн

14 березня 2015, 08:23

Андрій Гусєв

Середня врожайність прогнозується на рівні 38 ц/га

Вартість посіву ярих зернових цього року може скласти близько 34,9-36,4 млрд грн (залежно від курсу, за яким закуповувалися виробничі ресурси). При цьому посівні площі під яровими зерновими можуть зменшитися на 9%, а урожай за підсумками року – скласти 50,5 млн т. До таких висновків прийшли експерти асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), провівши попередній аналіз зернової галузі на початку посівної кампанії.

Реклама

Загальна вартість комплексу оптимальних весняних польових робіт для зернових культур оцінена в 64,7-67,4 млрд грн. У зв'язку з девальвацією гривні і відсутністю достатньої кількості кредитних ресурсів аграрії зазнають значну нестачу коштів.

З найбільш серйозними проблемамім зіткнулися малі та середні виробники, які реалізували більшу частину врожаю на початку сезону і не подбали про збереження виручки (шляхом переведення її у валюту і закупівлі виробничих ресурсів). Краще за інших ситуація у виробників, орієнтованих на експорт, тому девальвація дозволила збільшити виручку в гривневому еквіваленті.

Очікується, що посівні площі під основними яровими зерновими культурами (пшениця, ячмінь і кукурудза) складуть 6,2 млн га, з яких 68% буде засіяно кукурудзою, 29% ячменем і 3% пшеницею:

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей
Реклама

Відносно минулого року спостерігатиметься скорочення посівів, найбільше зменшаться площі під кукурудзою – на 5-10%. Основні зернові культури в цілому (озимі та ярі) займатимуть площу 13,7 млн га, що на 2,4% менше, ніж торік. Аграрії будуть орієнтуватися на збільшення посівів олійних культур, зокрема сої, оскільки вона показала себе як дуже прибуткова.

"Цього року ми очікуємо більш низьку врожайність по зерновій групі, ніж рік і два тому. Причини: найгірше стан перезимівлі, значна нестача коштів, невизначеність погодних умов, а також розвитку економічної і політичної ситуації. За даними нашого дослідження, близько 39% аграріїв відчувають дефіцит мінеральних добрив, зокрема через їх високу вартість, а ще 20% готові відмовитися від використання або зменшити внесення засобів захисту рослин. Середню врожайність прогнозуємо на рівні приблизно 38 ц/га", – повідомив Ігор Остапчук, експерт аграрних ринків УКАБ. У цьому випадку аграрії зберуть близько 50,5 млн т основних зернових культур, з яких 20,6 млн т пшениці, 6,4 млн т ячменю і 23,4 млн т кукурудзи.

Потрібно зауважити, що це лише перший прогноз, який буде піддаватися подальшим коррективам в ході польових робіт і в процесі формування і дозрівання врожаю.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти