Скасування штрафів для "спрощенців": експерти пояснили, які борги можна прощати

8 жовтня 2019, 16:12

За несвоєчасну сплату податків не варто карати суворо, вважають експерти

Законопроект № 2190, який пропонує на 30 днів скасувати штрафи за несплату єдиного соціального внеску (ЄСВ) є компромісом між податковими органами з одного боку і фізичними особами-підприємцями (ФОП, укр. – ФОП) і самозайнятими особами – з іншого. Таку думку сайту "Сьогодні" озвучили експерти в сфері податків.

Реклама

Передбачається, що пільговий період необхідний, щоб такі підприємства могли безперешкодно закритися.

"Дуже багато ФОП – технічних, які по суті не працюють як ФОП, тобто не ведуть ніякої діяльності. Внаслідок цього, там накопичилося багато несплат. Ці люди в більшості випадків просто не орієнтуються, що їм потрібно було робити, щоб ці податки не нараховувалися. Думаю, це доцільно, щоб розчистити завали з непрацюючими ФОП. Як елемент компромісу – це доречно", – сказав керуючий партнер консалтингової компанії Baker Tilly Олександр Почкун.

"За несплату штраф повинен бути ... А як раз такі речі, як несвоєчасна сплата – не повинні каратися строго", – додав старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський.

За його словами, до прострочення зі сплатою податків треба ставитися як можна гуманніше.

"Те, що не стосується самого факту сплати, має бути пом'якшено, оскільки дійсно трапляються помилки, люди забувають, не мають в даний момент грошей і ін. – держбюджет не несе збитків, а політика щодо відповідних категорій платників податків таким чином буде більш дружньою" , – додав він.

Він також зазначає, що раніше ухвалений закон, який об'єднує рахунки для ПДФО (податку на доходи фізосіб) і ЄСВстане на заваді ухилення від сплати ЄСВ.

Новини "Сьогодні" також писали, що президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексущодо зменшення тиску на бізнес (№ 1080).


Реклама

Раніше депутати і підприємці обмінялися думками з приводу планованих у Податковому кодексі нововведень. Детальніше – в нашому сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти