Онлайн-платежі не заборонять: в "Слузі народу" прояснили ситуацію

25 вересня 2019, 08:53

Нові закони не змінюють модель оподаткування, підкреслюють експерти

Прийняті парламентом 20 жовтня закони, що стосуються підприємців, викликали у них обурення, обурення і навіть акції протесту. Низка підприємців і аналітиків побачили наступ на малий бізнес, посилення податкового і фіскального тиску на "спрощенців". Деякі заявили навіть, що більше не можна буде платити через інтернет, а також здійснювати накладені платежі.

Реклама

Як розповів сайту "Сьогодні" економічний експерт Борис Кушнірук, в принципі, обов'язок для підприємців видавати чеки передбачений законодавством і зараз. Так що в цьому сенсі прийняті закони практично нічого не змінюють – не звужують і не розширюють сферу застосування закону про реєстраторів розрахункових операцій (РРО), де перераховані категорії підприємців і товарів, для яких видача фіскальних чеків є обов'язковою.

"Ці закони не змінюють модель оподаткування безпосередньо, але за рахунок введення додаткового контролю вони фактично примушують підприємців сплачувати податки, які передбачені законом", – каже Кушнірук.

Читайте також: В Україні спрощують життя малому бізнесу: Зеленський дав добро

Це підтверджує і один з авторів згаданих законопроектів – народний депутат від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. На цій підставі він відкидає припущення про те, що після вступу в силу нових законів для споживачів стануть недоступними онлайн-покупки або оплата посилок готівкою при отриманні.

"Законопроекти №1053-1 і №1073 не змінюють правила проведення операцій з РРО для товарів (послуг), які були замовлені попередньо з відстрочкою платежу або розрахунки за якими були проведені в онлайні. Ще з 2014 року статтею 3 закону про РРО (від 06.07.1995 № 265/95-ВР) передбачено, що суб'єкти господарювання зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. На сьогодні роз'яснено порядок проведення таких операцій. Так, підприємство може вкладати чек разом з товаром. Або видачу відповідного розрахункового документа буде здійснювати посередник (пошта)", – каже Гетманцев.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" – Обов'язкові чеки: чому малий бізнес проти

Реклама

Зазначимо, що в понеділок, 23 вересня в Раді зареєстрували проект постанови № 1053-1-П про скасування зазначеного рішення парламенту. У той же день документ передали на розгляд керівництву. До розгляду проекту постанови спікер не може підписати законопроект № 1053-1 та передати його на підпис президенту.

Нагадаємо, такожРада прийняла в цілому законопроект № 1073 про "кешбек", який вводить з 1 жовтня 2020 року компенсацію покупцеві вартості покупки в разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції.


Раніше депутати і підприємці обмінялися думками з приводу планованих у Податковому кодексі нововведень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти