Нові правила НБУ для бізнесу: експерт пояснив нову інструкцію про касові операції

3 червня 2018, 06:42

Банківські установи зобов'язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом

"Нацбанк запропонував змінити "Інструкцію про ведення касових операцій". Тепер банківські установи зобов'язані укладати договори на касове обслуговування з кожним клієнтом, попередньо перевіривши його репутацію. Які плюси і мінуси нововведення для підприємця?"- Степан Горчук, м. Київ.

Відповідає Артем Пришедько, адвокат, ст. юрист компанії Investment Service Ukraine:
Реклама

"Підписанняподібнихдоговорівнаправленонаборотьбузможливим "відмиваннямкоштів" припроведеннікасовихоперацій.Можливо,втакихдоговорахбанкизможутьпередбачативигіднідлясебеумови-зокрема,встановлюватитривалітермінидляфактичногоперерахуваннякоштівабозатримуватиїхнатранзитнихрахунках.Абожукладання угодбудезводитисядостандартногопідписунаплатіжномудокументі,щоклієнтзгодензумовамипублічногодоговору,розміщеногонасайті,якийклієнтвочіне бачив.

З іншогобоку,таківимогимінімізуютьвипадкипроведенняперерахуваньвідіменітретіх осіб,бездокументальнопідтвердженихповноважень.Також,можливо,фінустановизметоюзалученняновихклієнтівбудутьзмушенівиписуватизбалансованіумовидоговорівнакасовеобслуговуваннятаврахуютьне тількисвоїматеріальніінтереси,а йрепутаційні.Тодіклієнтиотримаютькомісійновигідніумовикасовогообслуговування,абожїмнададутьпільгинаіншібанківськіпослуги,наприклад,кредитиідепозити.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

До тогожзапропонованаНБУперевіркарепутаціїклієнтівприкасовомуобслуговуваннібудепроводитисявстислітерміниітількиприперерахування,що перевищують15тис. грн.Процедураперевіркибудезведенадо аналізунаявноївбанкуінформаціїпро періодичність,розмір тапоходженнягрошовихкоштів".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти