НБУ посилив вимоги до ділової репутації керівників банків

8 червня 2015, 15:19

Обмеження поширюються також на власників фінустанови

Національний банк України (НБУ) посилив вимоги до ділової репутації власників істотної участі та керівників банків.

Реклама

Так, керівник або власник істотної участі в банку, визнаному неплатоспроможним, наприклад, у зв'язку з відмиванням грошей, не зможе повернутися в банківську систему в якості власника або керівника фінустанови протягом десяти років.

Достатність власних коштів одержувачів істотної участі в банку буде оцінюватися шляхом зіставлення з сумою відповідної частки в регулятивному капіталі банку замість покупної ціни акцій банку.

Крім того, надано право комісії НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків визначати наявність значного чи вирішального впливу осіб на управління або діяльність банку без формального володіння істотною участю в банку, а також визнавати особу власником істотної участі в банку незалежно від подання такою особою повідомлення та документів на узгодження в НБУ.

Змінами також передбачено посилення вимог до фінансового стану інвесторів неплатоспроможних банків і змінено процедуру їх узгодження з регулятором.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати
Реклама

В той же час, постановою НБУ пом'якшені деякі погоджувальні процедури, зокрема, скасовано необхідність нострифікації дипломів про вищу освіту, виданих навчальними закладами Європейського Союзу та зменшено кількість років, за яку набувачі істотної участі в банках подають фінансову звітність. При цьому для міжнародних фінансових установ, публічних компаній, юридичних осіб з інвестиційним рівнем кредитного рейтингу встановлюються істотні виключення з деяких регуляторних вимог.

За даними НБУ, таким чином вдосконалюється нормативно-правова основа для підвищення прозорості банківського сектору та посилення відповідальності банків та інших пов'язаних з банками осіб.

Нагадаємо, 25 листопада 2014 набув чинності закон, який зобов'язує всіх юросіб, включаючи банки, до 25 травня 2015 подати до Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів (тобто про фізичних осіб, якы безпосередньо або опосередковано мають можливість впливати на управління компанією або володіють мінімум 25% статутного капіталу або прав голосу).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти