Нацбанк скасував відразу кілька обмежень для бізнесу

2 липня 2019 9:46

Регулятор переконаний, що лібералізація піде на користь і українським компаніям, і іноземним інвесторам

В рамках валютної лібералізації Національний банк України (НБУ) скасував з сьогоднішнього дня, 2 липня, низку адміністративних обмежень, які створювали незручності українським компаніям, іноземним інвесторам і дипломатичним представництвам. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Реклама

Так, скасований ліміт на фінансування власних зарубіжних представництв та інших відокремлених підрозділів. Раніше переказ коштів іноземним філіям обмежувався загальним лімітом – 2 млн євро в рік – для юридичних осіб на інвестування за кордон.

Крім того, спрощується реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Нерезидентам тепер дозволено переказувати кошти, отримані з цінних паперів, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на власний рахунок в Україні.

Також скасовується заборона розрахунків в готівковій іноземній валюті для оплати фізичними і юридичними особами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів в дипломатичних представництвах або консульських установах країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року. До таких країн належать Алжир, Афганістан, В'єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

Читайте також: Валютна лібералізація: Нацбанк спростив життя імпортерам та експортерам

Реклама

А перелік транзакцій, які дозволяється проводити в іноземній валюті на території України, доповнений операціями між фінансовою установою та Кабінетом міністрів України в рамках міжнародних договорів про кредити, гранти, позики.

В тренді
Долар і євро здали позиції: курс валют НБУ
Долар стабілізується

При цьому вдосконалений ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, перерахування яких здійснюють українські компанії. Тепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією. Раніше вони використовували перелік, наданий НБУ на підставі інформації Державної служби фінансового моніторингу.

Нагадаємо, у лютому вступив в силу закон "Про валюті і валютні операції", який почав активну фазу зняття обмежень НБУ. Відразу після цього Нацбанк розширив перелік валютних послаблень для бізнесу, населення і банків.

Детальніше про валютні правила в Україні читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Вступив в силу новий закон про валюту: що змінилося для українців". Також дізнавайтеся про нововведення в сюжеті "Сьогодні":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти