МВФ пригальмував введення нового податку в Україні – Шимків

13 березня 2018, 15:17

Президентський законопроект, на думку Фонду, потребує доопрацювання

Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягає на доопрацюванні президентського законопроекту про податок на виведений капітал. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента (АП) Дмитро Шимків.

Реклама

Шимків зазначив, що 7 березня законопроект повинен був бути внесений на розгляд Верховної Ради, проте в своєму листі МВФ наполіг на перегляді деяких норм документа.

"Через позицію міжнародних партнерів і компаній повинні провести додаткове обговорення і пошук аргументів саме для них", – написав Шимків на своїй сторінці в Facebook.

.png_663

Зокрема, за словами заступника голови АП, Фонд попросив переглянути механізм компенсації втрати доходів держбюджету при введенні нової моделі оподаткування прибутку.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Крім того, МВФ попередив, що поспішне прийняття парламентом законопроекту про податок на виведений капітал вплине на терміни ухвалення рішення про подальшу співпрацю з Україною.

"У нас є серйозна заклопотаність з приводу втрати доходів, яка при відсутності... компенсуючих заходів ще більше підірве одну з основних цілей підтримуваної МВФ програми: забезпечити фінансову стійкість. З цією пропозицією було б дуже складно переконати Виконавчу раду МВФ в тому, що податково бюджетна політика України залишиться на правильному шляху, щоб зменшити її ще високий рівень державного боргу і поставити державні фінанси на надійну і стійку основу. Таким чином, уявлення цього предлож ення призведе нас до того, що ми не зможемо завершити розгляд очікує програми. Тому ми настійно закликаємо вас не представляти цей законопроект до парламенту", – процитував Шимків лист МВФ.

Президент України Петро Порошенко, в свою чергу, зазначав, що податок на виведений капітал як компромісний варіант можна ввести для малого і середнього бізнесу. На думку президента, введення податку на виведений капітал може стати нетривіальним рішенням для прискорення економічного зростання України. Президент також заявляв, що оподаткування частини прибутку, яка не спрямовується на розширення виробництва, створення простого в адмініструванні податку – це не тільки позиція стимулювання інвестицій, а й антикорупційна міра.

Раніше сайт "Сегодня" розбирався, що буде з економікою і зарплатами, якщо податок на прибуток все-таки замінювати податком на виведений капітал.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти