"Миючі засоби можуть зникнути з магазинів": бізнес в Україні забив на сполох

29 жовтня 2019 15:35

Бізнес-асоціація звернула увагу на спірний технічний регламент

Якщо в Україні набудуть чинності зміни Технічного регламенту, якими пропонується повна заборона на використання фосфатів та інших сполук фосфору в складі миючих засобів, вони можуть зникнути з полиць українських магазинів з липня 2020 року. Про це заявили члени Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), які звернулися з цим питанням до Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

Реклама

"Як зазначають оператори ринку миючих засобів, при виробництві засобів для прання та чистки фосфати не використовуються. З іншого боку, існує невелика частина фосфонатів, які є сполуками фосфору, але вони є необхідними складовими миючих засобів, адже саме ці сполуки діють при видаленні плям, відбілюванні і т.д., і в кількостях, які використовуються в цих засобах, вони не несуть ризику для навколишнього середовища", – пояснили ситуацію в ЄБА.

При цьому в асоціації запевняють, що вміст фосфору в фосфонатах не шкодить водойм, адже на станціях очистки стічних вод видаляються 80-97% таких речовин.

Читайте також: Ураження печінки і легенів: чим небезпечні миючі засоби для посуду

"Виробники та імпортери миючих засобів вітали і підтримували прийнятий в 2008 році Технічний регламент на миючі засоби. Він впроваджував в Україні гармонізовані з ЄС норми з регулювання миючих засобів. Після його прийняття, компанії максимально адаптували виробництво продукції в Україні до норм ЄС і відмовилися від використання фосфору в граничних межах його змісту (згідно із законодавством, не більше 0,5 г в дозуванні, наприклад, прального порошку)", – заявили в організації.

Не пропусти!
Майже герої! Україна видала божественний камбек, але програла Нідерландам
Нідерланди таки дотисли Україну
Реклама

Там наголошують, що пропонована редакція документа не узгоджується з деякими положеннями, встановленими регламентом Європейського парламенту і ради (№648 / 2004 і №259 / 2012).

"У разі прийняття відповідних змін, це може привести до значного зростання цін на миючі засоби або повного зникнення вже з липня 2020 року з українських полиць тих виробів, якими ми користувалися тривалий час, і які, відповідно до чинного законодавства, вважаються безпечними для використання", – зазначила координатор комітетів ЄБА Оксана Жаркова.

Нагадаємо, раніше експерти розповіли, як вибрати найменш шкідливий пральний порошок. Крім того, новини "Сьогодні" розбиралися, як розпізнати підробку побутової хімії:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти