Молодим дорога: роботодавці все частіше шукають студентів

7 жовтня 2018, 01:30

Тетяна Негода

Вакансій для студентів все більше, і вони все вигідніше

Осінь-новийсезонстудентськихпідробітків.Портализ працевлаштуванняповніпропозиційдлянедосвідченоїмолоді,ізкожнимрокомвонидедалі привабливішою.

"Студентиунаспотрібнішеіпотрібніше,-кажеТетянаПашкіна,HR-експертсайтуrabota.ua.-Судячиз аналітикизаминулийквартал,вакансійдлянихвсебільше.Незважаючинатрадиційнийчервневийспад(роботодавцізрозумінням ставлятьсядо сесій),попитшвидковідновився".

Реклама

Щобдістатине тількистудентів-заочниківі"вечірників",роботодавціпропонуютьзручніграфіки,гнучкіі"плаваючі",говоритьексперт.Скількистудентможепрацювативтиждень,стількиіпрацює-водинденьгодину,віншій-10.Якщороботанарезультат,роботодавціможутьпропонувативіддалену роботу.

"Ритейловімережінадаютьроботубілябудинкуабоінституту,щобстудентуне требабулопівднявитрачатинапереїзди",-наводить прикладПашкіна.

Іне тількикар'єрнимиперспективами,аленавіть"прикольним"офісомзаманюють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

На майбутнє

Вакансіїзперспективоюкар'єрногоростунайкращешукативсферімайбутньоїпрофесії.Їхвикладаютьне тількивеликіміжнароднікомпанії,якізаздалегідьростятьзмінукадрівіпрагнутьналагоджуватизспівробітникамидовгостроковівзаємини.

"Безлічвітчизнянихпідприємствпропонуютьпостажуватисястудентамвузівіучнямтехнікумів,ліцеїстам,-розповідаєТетянаПашкіна.-Убанкахє"базові"місця(типукасирау відділенні)зможливістюподальшогокар'єрногоросту.Будедосвідівакансії-переведуть".

БагатовакансійінтернівпублікуютьІТ-компанії-врізнихтехнологіях,сферахімовамипрограмування.ЗасловамиТетяниПашкіної,більшесталовакансійвідукраїнськихвиробничників.

"Справавтому,щойденапенсію"старагвардія",якунікомузмінити,іуроботодавціввибір-"піонериабопенсіонери".Причомуза"піонерів"їм належитьнеабияка боротьба,масштабиякоїдеякіпокине усвідомлюють",-відзначаєаналітикrabota.ua.

Реклама

Щеодинтренд-стажуваннядлястудентівєне тількивмістах-мільйонниках,алеівневеликихмістечкахна кшталтКропивницькогоабоКаховки.

Ложка дьогтю

СитуаціязістажуваннямхочвціломуіпокращиласявУкраїні,алевсеждоєвропейськогорівнянашіроботодавцівцьомупитанніне дотягують.ЗасловамиВіталіяМихайлова,директорапо країнах СхідноїЄвропикомпанії WORLD STAFF,більшістькомпанійяк і ранішеберутьстудентівнапрактикуза фахомдлягалочки.Аджетребавиділитилюдину,щобзаймаласястажистом,навчати,інемаєгарантії,щостудентповернетьсяпіслявузу.

"Аякщостажуваннящей оплачується-цевзагалідиво(меншемінімалкидатине можуть)",-говоритьексперт.

Алеякщостудентактивнийіможехочабпівднявідводитироботі-вінповиненнаполегливошукатимісце.

"Таких беруть із задоволенням, – говорить Михайлов. - Активні – це ті, що брали участь, наприклад, в програмах Work and Travel і інших проектах, волонтери. Роботодавці таких цінують. Як і тих, хто закінчував навчання за кордоном. Ті, хто в свої 22-23 роки ще ніде не працювали, сьогодні виглядають дивно. Ситуація така, що не гріх іноді і лекції пропустити – досвід роботи сьогодні важливіше, на позначки роботодавець не дивиться. Рекомендую їздити влітку на підробітки за кордон (і не раз), підтягувати мови. І працювати, навіть не за фахом. Будуть навички перебування в колективі, розуміння бізнес-процесів. Сам факт – заробив, а не у мами взяв, – в очах роботодавця багато чого вартий".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Свіжі вакансії: фінанси і зв'язок

КонсалтинговакомпаніяART Consultingзапрошуєстажиста-аналітикакомп'ютернихсистем.Студентавізьмуть,алепотрібнахорошатеоретичнаіпрактичнапідготовкавобластіITізнаннядекларативноїмовипрограмуванняSQL-хочабнабазовомурівні.Оформляютьофіційно,платятьтежіобіцяютькорпоративнізнижки,мобільний зв'язок.

Мережа KPMG (аудиторські, податкові та консультаційні послуги) очікує студентів 3-5 курсів фінансово-економічних спеціальностей. Потрібно знати аудит на базовому рівні і англійську на достатньому, щоб вести на ньому документацію. Заманюють кар'єрними перспективами і можливістю працювати неповний день.

Якщо англійська – вище середнього, підійдуть позиції у фінансовому та логістичному відділах Procter & Gamble. Сюди звуть студентів останнього курсу на повну ставку, але організовують плаваючий графік, дистанційну роботу з дому і стартову зарплату 17 000 грн. Про перспективи кар'єри в міжнародній компанії-гіганті можна і не говорити.

4-5-курсники потрібні в British American Tobacco для роботи в команді бренд-маркетингу компанії. Термін стажування – півроку, за які фахівці компанії обіцяють поділитися новітніми розробками і прийомами в галузі. Головне – добре говорити українською і англійською.

А "Укртелеком" взагалі придумав для 3-6-курсника програму "Кращі – з Укртелекомом: Ігри стажистів". Беруть участь Київ, Харків, Одеса, Дніпро і Львів. Вона включає бізнес-тренінги, навчання різним навичкам і тести, а за результатами – оплачуване 3-6-місячне стажування в компанії з перспективою працевлаштуватися
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Закордонний досвід

Реклама

Відучнівчекаютьактивності нетількивУкраїні.Польськістудентизахорошимстажуваннямстаютьвчергу,розповідаєРоманМамаєв,випускниквроцлавськоговузу.

"Щоботриматигарнупосаду,роботодавцютребапред'явитидосвід,-кажевін.-Зарадиньогостудентинамагаютьсяякомогаранішезнайтистажуванняхочабвсередніхкомпаніях.Працюють"напобігеньках"3-4місяцізакопійки-лишезарадирекомендацій".

Їмплатятьвсьогоблизько25%нормальногоокладу,алеза договором,іпіслязакінченнянавчаннядосвідізнання іноземноїзначноспрощуютьпошукироботи.

"Деякихбатькиприлаштовують.Алеїхнебагато,іякщо"прилаштований"не справляється,триматине стануть",-розповідаєРоман.

НаформальностівПольщівзагалімайжене дивляться,головне-ККДкандидата.

"Мененаспівбесідахіне питали,колибудедиплом.Аледужецікавилися,щовміюізнаю",-ділитьсякиянин.

Оголошенняна кшталт"Підпишемопрактикустудентам1-6курсівнавчання.Проставимо печатки компаніїнадокументахпрактики"вУкраїніпокине рідкість.Фейковапрактика"длягалочки"популярна.АосьвАвстраліївідведенийзакономчасдлявиробничоїпрактикидаремноне проходить:тутщевстаршій школівідводятьдва тижні,щобспробуватисебевякійсьгалузі.

"Авузипісля3-4роківнавчаннявиділяють6місяцівдляпрактики",-говоритьДеніелСтефінівзМельбурна.

Причомуможна2-3місяціпопрацюватинаоднійпозиції,потімнаіншій.

"Яна4-му курсівжебрав участьвреалізаціїважливогодовгостроковогопроекту.Студентськірозробкитут неформальність,вонивикористовуютьсявжитті",-пояснюєвін.

Аголовне,австралійцямне доводитьсяпетлятиміжроботоюінавчанням,пропускатилекції:доситьпрацювативвиділенийдляпрактикичас.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти