Молодь в Україні починає працювати пізно: експерт пояснив причини

19 червня 2019, 08:41

Ринок праці менше поповнюється дуже юними фахівцями

В Україні молоді менше, ніж людей старше 40 років, адже в 1990-х різко скоротилася народжуваність. І тільки нещодавно це нечисленне покоління 90-х-початку 2000-х рр почало виходити на ринок праці. При цьому зараз молоді люди виходять на ринок праці пізніше. Це одна з причин, чому працюючої молоді стає менше.

"Зараз молодь виходить на ринок праці пізніше. Це пов'язано з тим, що період навчання в школі і вузі виріс і постійну роботу молоді люди шукають після 25 років. Але при цьому зайнятість серед молоді останні три-чотири роки дійсно зростає. Студенти швидко знаходять роботу не за фахом. Їм не проблема знайти собі роботу, хоча їх часто беруть тому, що вони погоджуються працювати неофіційно, їх легше звільнити в разі чого, можна недоплатити", – розповіла сайту "Сьогодні" Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних альних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

Реклама

Детальніше про віковий перекіс на ринку праці читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "Потрібен працівник до 45 років": роботодавців в Україні чекають проблеми ".

При цьому раніше новини "Сьогодні" з'ясовували, чому не працюють введені урядом квоти на співробітників старшого віку

Також ми розповідали, як Держслужба України з питань праці перевіряє бізнесменів:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти