Мобільна економія: українці масово відмовляються від других сім-карт

30 липня 2016, 08:33

Люди більше не хочуть платити відразу двом операторам

Кількістьабонентівмобільногозв'язкув 2016 роцівУкраїніпомітнознизилася.Прицьомуукраїнціне сталименшекористуватисямобільним зв'язком,пише "Ліга.net".

Реклама

ЯкповідомляєтьсявзвітіTurkcell,материнськоїкомпаніїмобільногооператораlifecell,за результатамидругогокварталубазаклієнтівкомпанії,якіпроявляютьактивністьпротягомтрьохмісяців,зменшиласямайженамільйон-до9,7 млн."Цебуловикликаноголовнимчиномзниженнямвикористанняабонентамидекількох сім-карт",- пояснюєтьсявзвітіхолдингу.

Конкурентиlifecellсвоїхзвітівзадругийкварталпоки неопублікували.Але,якрозповідаєдиректорз маркетингуМТСУкраїна(Vodafone)ОлегРешетін,данийтренднаринкуставпомітнийщезкінцяминулогороку.

"Київстар"тежзафіксувавна початкурокупомітнезменшенняклієнтськоїбази.За підсумкамипершогокварталу2016року йогозменшиласяна 800000 -до25,3 млн.ТількиуVodafoneвпершомукварталібулозареєстрованонезначнезбільшенняабонентської бази-на 400000,до20,7 млнсім-карт.Частковоцебулопов'язанозтим,щона початкурокудоситьвелику кількістьсім-картVodafoneскупилиспекулянти,щобперепродативЄвропу.

Абонентизаощаджують

Реклама

novostiua

Кількістьсім-картнаринкупродовжуєтанутинезважаючинанавалудуалсім-смартфонів.Так,за данимиGfK Ukraine,у другомукварталібулопродано1,1мобільнихпристроїв.Цена43%більше,ніжзааналогічнийперіодминулогороку.Прицьомудуалсімисклали93%продажівзаквітень-червень.

В тренді
У скільки обійдеться українцю великодній кошик-2021 (відео)

Учасникиринкуназиваютьзакономірноювідмовуабонентіввіддругоїсімки."Цінитрохи,алеростуть.Людине хочутьплатитидвомоператорам,коливсе,щопотрібно,можнаотриматиуодного",-говоритьОлегРешетін.Дійсно,витратинаутриманнясімокростуть:утогожlifecellсереднійабонентськийчекв другомукварталівирісмайжена11%,до38,2грн,уКиївстару(впершомукварталі)-на16%,до41,7.

Екс-директорз маркетингуоператорабездротового зв'язкуGiraffeТарасКучерявийпередбачає,щовиникли якісьпричини,чомуабонентивідмовляютьсявіддругоїсім-карти."Наприклад,мійособистийкейс-не вистачаєпам'ятітелефону.Томуслотпіддругусім-картузайнятийкартоюпам'яті",-ділитьсявін.

ЗниженнякількостімобільнихабонентіввУкраїніфіксуєіДержстат.За підсумкамипершогокварталувідомствонарахувало57,1 млнсім-карт.Прицьомуза підсумками2015року їх були60,7млн.

Реклама

До подальшого зменшення кількості сім-карт на ринку може привести і політика регулятора. Як відомо, в минулому році Національна комісія з питань регулювання зв'язку знизила ставку доступу на мережі мобільних і фіксованих операторів з 36 коп до 23 коп за хвилину. В кінці цього року регулятор розглядає можливість чергового зниження. Кінцева мета реформи – зменшити ставку практично до нуля. Це дозволить не замикати трафік усередині мереж великих операторів, вважають в НКРЗІ. Абоненти зможуть дзвонити на будь-які мережі, не відчуваючи додаткового фінансового навантаження. І друга сім-карта їм просто не знадобиться.

Щеоднапричина,поякійкількістьсім-картбудезнижуватися,-цеперехідмобільнихабонентівнаінтернет-послуги.Додаткидлядзвінківіповідомленьне маютьмережевихкордонів.Людиможутьспілкуватисябезобмежень,лишень підключившисьдо мобільного інтернету.Другасім-картадлярізнихмесенджерівїмточно незнадобиться.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти