Місце України в Doing Business не притягне інвесторів – експерт

1 листопада 2018 12:05

Фахівець упевнений, що країні потрібно показати більш істотне зростання

Зростання України в рейтингу Doing Business не притягне увагу іноземних інвесторів, які чекають від країни більш значного ривка. Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, передає UBR.

Реклама

"Саме по собі зростання в рейтингу не дасть результату, але сказати, що такі рейтинги ігноруються інвесторами – теж неправда. Ніколи інвестор не дивиться тільки на один рейтинг. Є ще індекси конкурентоспроможності, економічних свобод, індекс, який стосується рівня корупції в країні, індекс розвитку людського капіталу. На все це інвестор звертає увагу. Всі ці комплексні рейтинги є відображенням рівня ризику, який існує в економіці. Коли інвестор приймає рішення про входження в економіку тієї чи іншої країни, він завжди дивиться на два основних параметри: рівень потенційної прибутковості і на рівень ризику. І всі ці рейтинги для нього – це саме відображення рівня ризиковості. Якщо величина його буде неприйнятна, то він не увійде в економіку. Коли інвестор дивиться на Doing Business report і бачить Україну на 70-х місцях, то розуміє, що це не прогрес", - вважає Устенко.

Експерт упевнений, що привернути увагу потенційних інвесторів можуть або країни з першої двадцятки рейтингу, або, коли країна робить різке просування вгору – на 20-30 і більше позицій.

"Це незначне поліпшення. Зараз у світі триває глобальне перетікання капіталу. Інвестори налякані, намагаються уникнути взагалі будь-якого роду ризику. Але є країни з високим рівнем ризику, як Україна, які потребують капіталу для того, щоб забезпечувати більш високі темпи економічного зростання. Виходить , що за зменшений інвестиційний ресурс конкуренція в світі збільшується. І Україна ризикує просто програти цю конкуренцію, роблячи такі маленькі зрушення", - підсумував Устенко.

Нагадаємо, Україна посіла 71-шу позицію серед 190 країн в опублікованому вчора щорічному рейтингу Світового банку.

В тренді
Карта. Де в Україні платять найвищі та найнижчі зарплати
Зарплати в червні зросли
Реклама

За шість років Україна досягла найбільшого прогресу в рейтингу Doing Business серед всіх країн пострадянського простору.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти