МЕРТ пропонує посилити ліцензійні умови для туроператорів

12 листопада 2018, 18:39

Туроператорів можуть зобов'язати мати фінансові гарантії компенсації клієнтам ненаданих послуг

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України пропонує посилити відповідальність туроператорів перед споживачами туристичних послуг і зобов'язати їх забезпечувати мінімальний розмір фінансової гарантії на весь термін дії ліцензії.

Реклама

Відповідний проект постанови Кабінету міністрів опублікований на офіційному сайті МЕРТ.

"Відсутність у туроператора фінансового забезпечення унеможливлює отримання туристом відшкодування вартості наданих послуг у разі настання неплатоспроможності туроператора або внаслідок порушення процесу визнання його банкрутом. Тому виникла необхідність встановити в ліцензійних умовах чіткі вимоги щодо дотримання туроператорами протягом дії ліцензії мінімального розміру фінансового забезпечення та поновлення суми гарантії у разі здійснення виплат", – йдеться в пояснювальній записці до документів.

Зокрема, пропонується зобов'язати учасників ринку відновлювати розмір фінгарантії протягом одного робочого дня в разі гарантійних виплат клієнтам.

Також передбачається зобов'язати розміщувати на своїх веб-сайтах інформацію про кількість укладених з туристами договорів, а також дані про турагентів, з якими працює туроператор, і про наявність у них фінзабезпечення.

Реклама

Крім цього, МЕРТ має намір зобов'язати туроператорів публікувати інформацію про затримку рейсів на 4 і більше годин, а також інформувати про це орган ліцензування. 

Документ також передбачає створення туроператором необхідних умов для доступу до своїх офісів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Крім цього, таких осіб потрібно інформувати про наявність необхідної для них туристичної інфраструктури в пакеті послуг перед продажем продукту.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Проект постанови також закріплює вимоги до штату туроператора , відповідно до яких не менше 30% співробітників повинні мати три і більше років стажу роботи в сфері туризму або вищу освіту.

У проекті постанови визначається поняття "бездоганна ділова репутація керівника туроператора" – сукупність підтвердженої інформації про фізособу, яка дає можливість зробити висновок про відповідність її діяльності вимогам законодавства, належні професійні, управлінські здібності та відсутність в особи судимості за злочини у сфері господарської діяльності, не знятої або не погашеної у встановленому законом порядку. Наявність бездоганної ділової репутації є однією з умов отримання ліцензії туроператора.

За інформацією МЕРТ, станом на жовтень-2018 з 2,7 тис. ліцензованих туроператорів тільки 578 мають чинне фінансове забезпечення – гарантію банку або іншої фінансової установи.

Реклама

Нагадаємо, сезон відпусток-2018 відзначився для українців масовими затримками рейсів. З цим зіткнулися тисячі туристів з різних напрямків – Туніс, Туреччина, Іспанія, Єгипет. Деяким довелося ночувати в аеропорту, втрачати дні відпустки або спізнюватися з поверненням на роботу. Саме після цього в Мінінфраструктури пообіцяли боротися з недбалими перевізниками і туроператорами.

Раніше, нагадаємо, українці не могли вилетіти з Тунісу через борги туроператора OASIS перед авіакомпанією Bravo Airways. Фірма два роки не виконувала свої фінансові зобов'язання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти