МЕРТ хоче вводити спецмита на авто з ЄС для підтримки вітчизняного виробника

16 грудня 2016, 02:15

Механізм жодним чином не може привести до блокування імпорту легкових автомобілів з ЄС

Міністерство економічного розвитку і торгівлі винесе на розгляд Кабінету міністрів України порядок тимчасового збільшення до 10% ввізного мита на легкові автомобілі з Європейського Союзу, який буде відповідати Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Реклама

Згідно з повідомленням прес-служби Мінекономрозвитку, метою прийняття зазначеного механізму спеціальних заходів є підтримка вітчизняної галузі легкового автомобілебудування в результаті поступового зниження ставок ввізного мита на легкові автомобілі походженням з ЄС.

Зокрема, це може відбуватися шляхом тимчасового підвищення ставок ввізного мита (не більше ніж до рівня 10%, але не вище ставки ввізного мита, що діяла в 2015 році) на легкові автомобілі походженням з ЄС.

"Механізм жодним чином не може привести до блокування імпорту легкових автомобілів з ЄС", – зазначається міністерство.

Згідно з повідомленням, спеціальні заходи можуть бути застосовані в разі якщо сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. одиниць, а його питома вага в споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20%. Крім цього, спеціальні заходи можуть бути введені якщо сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останніх 12 місяців перевищить граничний обсяг всіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за цей період і при цьому наноситься значної шкоди національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Реклама

За даними міністерства, обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів з країн ЄС склав у 2015 році 38,9 тис. штук, а за 9 місяців 2016 – 30,6 тис. штук.

В тренді
Стартував прийом заявок на карантинні 8000 гривень: як оформити та хто отримає гроші

"Таким чином, якщо у вересні 2017 року, наприклад, кількість імпортованих в Україну легкових автомобілів досягне 45 тис. одиниць і при цьому будуть дотримані інші вимоги, після консультацій з ЄС Україна матиме можливість підняти ставку ввізного мита до 10% виключно на період до кінця 2017 року", – йдеться в повідомленні.

При цьому, оскільки відповідно до графіка України ставка ввізного мита на легкові автомобілі (нові, з об'ємом двигуна більше 1500 см в кубі, але не більше 2200 см в кубі) походженням з ЄС в 2017 році складе 8,2%, спеціальне мито не може перевищувати 1,8% відповідно.

Як повідомлялося, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна повинна в 10 річний період з моменту підписання угоди поступово знизити ввізні мита на легкові автомобілі з ЄС з 10% до 0%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти