Медтехніка, кава і кольорові шкарпетки: як великий бізнес допомагає боротися з коронавірусом в Україні

Український бізнес, благодійні фонди і політики не залишаються осторонь

Коронавірусна інфекція продовжує поширюватися світом. Україна, як і багато країн, намагається встояти перед настанням небезпечного вірусу і гостро потребує допомоги в боротьбі з ним.

16 березня пізно ввечері президент України Володимир Зеленський зібрав за одним столом представників великого бізнесу і закликав їх допомогти в закупівлі та постачанні партій тестів, медичного обладнання та захисних засобів.

Реклама

У свою чергу бізнесмени погодилися з пропозиціями президента і пообіцяли надати необхідну допомогу державі у здійсненні превентивних заходів з протидії поширенню коронавірусу. Україна, запевнили учасники зустрічі, є простором стратегічних інтересів для представників великого бізнесу, які планують тут жити і працювати.

Список меценатів публікує на своїй сторінці в Facebook директор моніторингової організації Charity Tuner Катерина Жук.

Так, фонд Ріната Ахметова 28 лютого, ще до того, як ВООЗ оголосила пандемію, передав українським медикам обладнання, необхідне для ефективного лікування хворих з тяжкими наслідками коронавірусу: мобільний апарат штучної вентиляції легенів та концентратор кисню для нього. Цього ж дня в обсервацію в санаторії "Нові Санжари" Фонд доставив кошти спецзахисту: респіратори та захисні окуляри, а також інфрачервоні термометри. Вся ця робота велася і ведеться виключно в тісній координації з Міністерством охорони здоров'я України, що дозволяє оперативно реагувати на виклики, з якими зіткнулася країна в умовах загроз.

Реклама

Обсяги допомоги збільшувалися. Менше двох тижнів тому українські медики отримали від Фонду ще апарати штучної вентиляції легенів та інше обладнання, ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих, захисний біологічний і протихімічний костюм з фільтрувально-вентиляційною установкою. І це крім десятка тисяч захисних масок, інфрачервоних термометрів.

Коли стало відомо, що Донецька область виявилася єдиною в країні без обладнання для виявлення коронавірусу, Засновник Фонду особисто прийняв рішення допомогти регіону. Найближчим часом в Маріуполь буде доставлений аналізатор проб Convergys® PCRtist в комплекті з тест-картриджами для нього. Ця унікальна лабораторія дуже допоможе ефективно виявляти небезпечне захворювання. зараз Фонд також закуповує 20 000 експрес-тестів.

Реклама

А недавно стало відомо, що Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об'єднав всі ресурси – Благодійного фонду, компаній ДТЕК і Метінвест, ФК "Шахтар" і всіх активів SCM – для допомоги Україні. Зокрема, за особистим рішенням Засновника Фонд для всієї країни закупить ще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Крім того, додатково будуть придбані як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідних для порятунку життів людей.

Компанія "Нова пошта" виділила 25 млн гривень на закупівлю відсутнього обладнання та засобів індивідуального захисту для лікарень в Полтаві і Полтавській області. Перше обладнання вже передали полтавській інфекційної лікарні. Крім того, з 18 березня "Нова пошта" скасувала плату за зберігання посилок клієнтів до кінця карантину.

Благодійні Фонди Олени Пінчук і Віктора Пінчука передадуть в лікарні країни 10 новітніх апаратів штучної вентиляції легенів. По одному апарату ШВЛ буде направлено до лікарень Волинської, Донецької, Закарпатської, Львівської, Луганської, Одеської та Чернівецької областей і ще три апарати – в лікарні Києва.

Співвласник портового оператора TIS Андрій Ставніцер, який очолив антикризовий штаб в Одеській області і вже профінансував закупівлю 4 апаратів ШВЛ, повідомив, що за останні дні ТІС вже перерахував і перерахує найближчим часом 20,5 млн грн в національний фонд боротьби з коронавірусом і більше 2,5 млн грн на потреби Одеської області.

Альфа Банк (Україна) разом з постійним партнером БФ "Твоя опора" придбав швейцарський апарат ШВЛ для потреб пацієнтів інфекційного боксу Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова.

З 16 березня ПриватБанк в рамках Фонду "Дихай!" запустив благодійну програму "Разом проти коронавірусу". За гроші банку і пожертвування клієнтів там купили чотири апарати штучної вентиляції легенів. Їх передадуть лікарням Києва, Одеси і Лисичанська.

Служби таксі UKLON, BOLT, UBER погодилися возити лікарів, задіяних в боротьбі з вірусом, на роботу під час карантину. Зокрема, відомо про таку домовленість у Львові, Одесі, Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Вінниці.

Мережа міні-готелів "Київ Скай Груп" в Києві вирішила надати безкоштовні номери для медиків, які задіяні в наданні допомоги пацієнтам з COVID-19.

Завдяки Віктору Медведчуку і Оксані Марченко для лікарень Закарпаття було закуплено 350 експрес-тестів для виявлення коронавірусу, 38 тисяч рукавичок, 20 тисяч масок, 500 комбінезонів і 2 апарати ШВЛ.

Благодійний Фонд Порошенка профінансував відновлення десяти апаратів штучної вентиляції легенів для Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Фонд також закупив реанімаційні комплекти, які найближчим часом будуть направлені до обласних центрів.

Його партія "Європейська солідарність" створила сайт волонтерської допомоги для пенсіонерів та одиноких українців, які не в змозі самі сходити за продуктами або ліками. Наразі на платформі зареєструвалося понад 400 волонтерів.

Народний депутат від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко заявила, що кожен нардеп від фракції передав кошти від "депутатських повноважень" в сумі 35 тис. гривень до фонду боротьби з коронавірусом.

Костянтин Єфименко та фармацевтична компанія "Біофарма" закупили обладнання на 5 млн грн. До Київської міської інфекційної лікарні купили два апарати ШВЛ, мікроскопи. Крім того, щотижня компанія виділяє 500 000 грн для підтримки пенсіонерів.

17 березня керівництво компанії Gemini Espresso – виробника свіжообсмаженої кави – прийняло рішення про встановлення кавоварок і забезпечення натуральною кавою київських лікарняних закладів, спеціально обладнаних і готових до масового прийому та лікування інфікованих українців.

Львівський бренд кольорових шкарпеток Dodo Socks запускає благодійну колекцію, кошти від продажу якої будуть передані Благодійному фонду "Крила надії", який займається закупівлею обладнання, дезінфікуючих засобів та іншого необхідного для дитячої лікарні Охматдит.

Ректор і співробітники Тернопільського НЕУ закупили два апарати ШВЛ.

Всеукраїнська благодійна організація "Благодійний фонд родини Жебровських" (Правонаступник Благодійного фонду "Фармак") Виділила 10 млн гривень на протидію поширенню коронавірусу в Україні. У компанії відзначають, що кошти підуть на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, експрес-тестів на коронавірус, захисних костюмів і масок, дезінфікуючих розчинів для потреб лікарень. В цілому "Фармак" готовий під потреби держави освоїти випуск нових для підприємства препаратів, які можуть бути ефективні в боротьбі проти пандемічного захворювання, в межах технологічних можливостей і в мінімальні терміни.

Народний депутат, голова київської партійної організації "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Столар організував поставки захисного обмундирування та інших необхідних матеріалів для опорних лікарень столиці, які приймають хворих коронавірусом.

Компанія SoftServe направила 10 мільйонів на медичні потреби в боротьбі з коронавірусом. Кошти будуть перераховані в корпоративний благодійний фонд "Відкриті очі" і спрямовані на вирішення нагальних медичних потреб в тих локаціях, де розташовані офіси компанії. Два апарати ШВЛ вже передані в одну з львівських лікарень.

Мережа будівельних гіпермаркетів "Епіцентр" планує закупити 100 апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень Києва та інших міст України.

"Кернел", одна з найбільших українських аграрних груп, виділяє на закупівлю експрес-тестів для діагностики коронавірусу 55 млн грн.

Транспортна компанія SAT ініціює благодійну акцію, мета якої – доставляти необхідні продукти літнім людям, щоб мінімізувати ризик їх зараження коронавірусом. З 19 березня SAT почала доставку перших 70 продуктових наборів в Дніпровському районі столиці спільно з волонтерами БФ "Старенькі" та працівниками районної соціальної служби. Соціальні служби допомагають визначити літніх людей, які потребують такої допомоги. Спільно з ними і волонтерами фонду компанія SAT буде доставляти продукти прямо до дверей.

Український бізнесмен Олександр Ярославський, керівник Харківського антикризового штабу, перерахував 2 млн на фінансування закупівлі товарів, необхідних регіону для протидії епідемії коронавірусу. За гроші бізнесмена будуть придбані 450 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Тест-системи цього виду закуплять на додаток до тестових ПЛР-систем, які днями прибудуть в Україну з Китаю, відповідно до домовленостей Олександра Ярославського і власника Alibaba Джека Ма.

Створений у зв'язку з карантином в Харкові для допомоги жителям міста регіональний антикризовий штаб (в нього увійшли мер Харкова Геннадій Кернес, голова ХОДА Олексій Кучер, президент групи "DCH" Олександр Ярославський, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший заступник міського голови Ігор Терехов, бізнесмени, ректори вузів та інші впливові представники міста) оплатив пересувний рентген- апарат, який незабаром прибуде до Харкова; оплачені два апарати штучної вентиляції легенів для немовлят, які також скоро будуть доставлені в два харківських пологових будинки; сформовані і вже знаходяться в процесі упаковки 22 000 аптечок для соціально незахищених людей похилого віку і для них зібрані гроші на 100 000 продуктових наборів; в процесі – закупівля за позабюджетні кошти 500 000 масок.

Керівник "Кулиничів" Володимир Мисик перерахував 240 000 доларів США на покупку сучасних 13 апаратів УЗД.

Олександр Брагінський виділив 50 000 доларів на покупку 3-х апаратів УЗД.

Бізнесмен Павло Фукс перерахував 560 000 доларів США на покупку ШВЛ.

Кондитерська корпорація Roshen закуповує першу партію комплектів костюмів індивідуального захисту медпрацівників. 10 тисяч комплектів костюмів – це перша поставка.

Раніше ми писали, що три ключових мобільних оператори України скасували плату за дзвінки в роумінгу на номери державних "гарячих ліній" з розповсюдження коронавірусу.

А авіакомпанія SkyUp Airlines виконає низку спецрейсів для евакуації українців з 17 країн світу.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62065.36

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3422.73

Litecoin (LTC)

90.25

Ripple (XRP)

0.63

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти