Люксембург першим у Європі дозволив видобуток копалин у космосі

18 липня 2017, 21:22

Космічний видобуток корисних копалин передбачає вивчення і комерційне використання навколоземних об'єктів

Люксембург став першою європейською країною, яка прийняла закон, що дозволяє приватним компаніям вести видобуток корисних копалин у космосі, повідомляє Metalinfo.

Реклама

Нормативний акт, який набере чинності 1 серпня 2017 р., встановлює процедури затвердження космічних видобувних проектів, порядок комерційного використання ресурсів і принципи контролю над реалізацією проектів.

З 2016 року уряд Люксембурга запустив ініціативу SpaceResources.lu, в рамках якої заявив про підтримку НДДКР в сфері космічного видобутку корисних копалин і почав розробку законодавства в цій сфері. Після цього американські компанії Deep Space Industries і Planetary Resources, які просувають подібні проекти, відкрили свої філії в Люксембурзі.

Космічний видобуток корисних копалин передбачає вивчення і комерційне використання навколоземних об'єктів. До них відносять кілька тисяч астероїдів, комет і великих метеоритів, орбіта яких знаходиться в безпосередній близькості від Землі з можливим наближенням до неї на відстань до 450 тис. км.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Передбачається, що багато астероїдва містять величезні резерви металів – заліза, нікелю, кобальту, вольфраму та інших. В останні роки деякі приватні компанії розглядали можливість організації експедицій на ці космічні об'єкти з метою видобутку на них даних мінеральних ресурсів. У США в 2015 р. був прийнятий закон US Commercial Space Launch Competitiveness Act, який заклав правові основи для приватного вивчення космосу і експлуатації його природних багатств.

Реклама

Раніше в рамках місії NEOWISE (Near-Earth Object Wide-field Infrared Survey Explorer) в 2016 році відкрито 97 раніше невідомих об'єктів, серед них 28 – навколоземних, 64 – з головного поясу астероїдів і п'ять – комет. Десять з них класифіковані як потенційно небезпечні для Землі астероїди.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти