Кредитні можливості для малого та середнього бізнесу в Україні

30 березня 2019, 10:00

Актуально

Основною умовою для розвитку малого і середнього бізнесу є наявність і доступність фінансових ресурсів

На сьогоднішній день багато українських банків розвивають програми кредитування МСБ, представники яких є ключовою ланкою в розвитку вітчизняної економіки.

Реклама

Для розвитку малого і середнього бізнесу необхідні вільні грошові кошти. Світова практика показує, що роль кредиту в економіці має велике значення, сучасне господарство не може функціонувати стабільно без кредиту.

Ключовою ж проблемою, з якою стикаються МСБ України, є саме недостатність і висока вартість кредитних ресурсів. Опитування представників малого та середнього бізнесу, проведене CIPE (Center for International Private Enterprise) України в 2018 року, показує, що доступ до фінансів респонденти поставили на перше місце (73% опитаних) серед проблем, з якими стикаються представники МСБ.

Згідно з даними Національного банку України, частка кредитів для МСБ в загальному обсязі кредитного портфеля банків незначна (до 20%) вже на протязі багатьох років, в 2017 вона становила 14,7%, а в 2018 – 15,1%. Сьогодні малі і середні підприємства генерують і реалізують понад 70% річного обсягу продукції і послуг нефінансового сектора України, що не співвідноситься з рівнем кредитування МСБ.

Для того, щоб допомогти малим і середнім підприємствам розвиватися в умовах ринкової економіки в Україні діють міжнародні програми фінансування МСБ. За фінансової підтримки уряду Німеччини та Німецького банку розвитку (KFW) Німецько-Український Фонд пропонує підприємцям взяти участь в кредитних програмах від банків-партнерів на вигідних умовах для МСБ.

Реклама

Отримати доступне фінансування для реалізації своїх інвестиційних проектів малі і середні підприємства можуть через такі банки-партнери НУФ: ПАТ "ПроКредит Банк", ПАТ "Кредобанк", АТ "Ощадбанк", АБ "Укргазбанк", ПАТ "Кредінвест Банк", АТ АКБ "Львів" і ПАТ" Мегабанк".

Одним з перших банків-партнером НУФ став АБ "Укргазбанк", пріоритетними напрямками якого виступають малий і середній бізнес. Така спрямованість дозволяє залучати додаткові інвестиції на кредитування, створювати актуальні продукти для підприємців, а також бути гнучкими і оперативними бізнес-партнерами. Серед найпопулярніших програм із залученням інвестицій є програми з Німецько-Українським Фондом, які не тільки фінансують розвиток українського бізнесу, але й енергоефективні заходи.

"АБ "Укргазбанк" вже протягом 6 років активно співпрацює з Німецько-Українським Фондом, виступаючи партнером за такими програмами: Програма з рефінансування заходів підтримки системи кредитування в сільській місцевості; Програма по кредитуванню мікро-, малих і середніх підприємств із пріоритетних галузевих напрямів; Програма підтримки фінансування інвестиційних проектів малих і середніх підприємств за пріоритетними напрямами. За весь час роботи було здійснено кредитування понад 350 підприємств на загальну суму понад 700 млн грн. Тільки за 2018 кредити отримали 116 позичальників на суму 282 млн гривень. Галузі, які були профінансовані: сільське, лісове господарство та рибне господарство, переробна промисловість, оптова та роздрібна торгівля", – розповів Михайло Медко, директор департаменту малого та середнього бізнесу АБ "Укргазбанк". Ще одним банком-партнером Німецько-Українського Фонду виступає ПАТ "Кредобанк", який співпрацює з НУФ з жовтня 2017 року.

В тренді
Доставка пенсій через "Укрпошту" все-таки залишиться, але не скрізь

"Фінансові програми підтримки цікаві і завжди актуальні, оскільки для банку – це можливість залучення додаткових ресурсів для кредитування, а для клієнтів – це можливість отримання доступних цільових кредитів, доступ до програм європейського рівня, додаткова реклама бізнесу. За період співпраці з фондом банк видав 73 кредита на загальну суму 181,2 млн грн, 46% яких склали інвестиційні кредити. Найбільше кредитів отримали клієнти з Чернігівської області – 11 клієнтів на загальну суму 20,8 млн гривень. Максимальна сума кредиту за програмою НУФ склала 7,9 млн грн, а мінімальна – 57,6 тис. гривень.

Найбільше кредитів отримали сільськогосподарські виробники – 35 клієнтів на суму 109,9 мільйона. За сприяння Фонду також були укладені договори про співпрацю з Київською міською та Тернопільською обласною державними адміністраціями", – прокоментував Євген Заиграев, виконавчий директор напрямку корпоративного бізнесу та МСБ ПАТ"Кредобанк".

Реклама

"Завдяки програмі співпраці з Німецько-Українським Фондом ми як банк можемо допомагати малому бізнесу рости і розвиватися. Наприклад, один з наших клієнтів – приватне підприємство "Діз-Арт", нині потужний львівський поліграфічний бізнес, який виробляє упаковку і розробляє її дизайн, починав свою роботу на орендованому устаткуванні. Зараз, завдяки кредитній співпраці з ПАТ "Кредобанк" в рамках програми НУФ, це підприємство змогло придбати власне обладнання і значно розширити можливості послуг та підвищити їх якість", – додав виконавчий директор ПАТ "Кредобанк".

За підтримки уряду Німеччини і німецького банку розвитку KfW НУФ проводить вже третій Фінансовий ярмарок, де свої пропозиції для малого та середнього бізнесу представлять банки-партнери, будуть обговорюватися актуальні програми кредитування і успішні кейси. Формат заходу передбачає конференцію з фінансовими експертами та нетворкінг-зону.

Вперше у цьому році разом з банками-партнерами у ярмарку візьмуть участь МСП, які представлять свою продукцію, для виробництва якої вони скористалися кредитними програмами НУФ. Учасники ярмарку зможуть безпосередньо дізнатися про можливості фінансування в рамках програм НУФ від своїх колег-підприємців, які взяли участь в таких програмах.

Третій Фінансовий ярмарок відбудеться 16 квітня 2019 року в Києві, в КВЦ "Парковий". Безкоштовна реєстрація і участь: http://sme-fair.org.ua/

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти