"Годувальники" бюджету: ДФС показала список найбільших платників податків

3 червня 2019, 22:42

У списку і державні, і приватні компанії

Більше сплачених податків – більше можливостей у держави підвищувати зарплати і пенсії українцям. Державна фіскальна служба показала список найбільших платників податків за минулий рік. У списку і державні, і приватні компанії. Вони разом забезпечили близько половини податкових надходжень зведеного бюджету країни в 2018 році. Хто заплатив більше податків?

Реклама

Торік серед головних "годувальників" бюджету – компанії, пов'язані з енергетичним сектором: виробництвом електроенергії, видобутком вугілля і газу, а також металургією і залізничними перевезеннями.

"Звичайно, ці підприємства на сьогодні, грубо кажучи, бюджетоутворюючі. Податки є основним джерелом доходної частини бюджету. Це і виплати зарплат бюджетникам і забезпечення інших, дуже суттєвих статей з видаткової частини бюджету", – говорить експерт з податкових питань Дмитро Сушко.

У п'ятірці лідерів платників податків три державні компаній – Нафтогаз України, Енергоатом і Укрзалізниця.

"Укрзалізниця" порахувала – торік заплатила понад двадцять мільярдів гривень податків до бюджетів всіх рівнів. За минулі три роки ця сума зросла на третину.

Реклама

"Ми підвищили заробітну плату своїм працівникам, і це дає можливість, не можливість, а обов'язок збільшувати сплату єдиного соціального внеску та прибуткового податку з громадян. Крім того – майже на шістсот мільйонів гривень зріс податок на землю", – відзначає директор з розвитку бізнесу ВАТ "Укрзалізниця" Андрій Рязанцев.

А ось майже четверту частину "податкових" доходів українського бюджету 2018 забезпечила фінансово-промислова група SCM. За даними Державної фіскальної служби вона сплатила податків на понад 90 млрд гривень.

"Платити податки – це одна з головних задач, функцій бізнесу – створювати робочі місця, інвестувати в створення нових виробництв і платити податки, щоб держава могла направляти їх на соціально значущі витрати. Саме тому податки перебувають у нас в абсолютному фокусі", – пояснює директор по зв'язках з громадськістю та комунікацій SCM Наталя Ємченко.

Один з ключових бізнесів SCM – компанія ДТЕК, чиї підприємства – традиційні учасники рейтингу "ТОП 100" найбільших платників податків. Компанія, зокрема, займається видобутком вугілля і газу, виробництвом електроенергії, в тому числі і з поновлюваних джерел.

"Гроші в бюджеті України не беруться з нізвідки – їх платять українці, їх платить бізнес у вигляді своїх податків. Загальний внесок, прямий внесок ДТЕК, торік склав 47 мільярдів гривень. З них 20 мільярдів – це наші прямі інвестиції, а 27 мільярдів – це наші податки, які ми заплатили ", – говорить директор з корпоративних комунікацій ДТЕК Юлія Шиліна.

Експерти відзначають, що торік збільшилися податкові відрахування від державних компаній, хоча лідерство по сплаті податків підприємств з "ТОП 100" все таки за приватними структурами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні підрахували надходження від єдиного соціального внеску.

Реклама

Детальніше про єдиний соцвнесок читайте в статті "Сьогодні": Велика розбирання: що таке ЄСВ і кому він потрібен.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти