Конкуренція зростає: як компенсації "на няню" змінили ринок праці

20 лютого 2019 16:36

Українські няні стали активніше шукати роботу, але не поспішають оформлятися офіційно

З 1 січня 2019 року в Україні розпочала роботу програма "Муніципальна няня". Відповідно до цієї ініціативи, батьки дітей до трьох років до шести років можуть розраховувати на компенсацію від держави в розмірі прожиткового мінімуму на дитину. Зараз цей мінімум становить 1 626 грн. Компенсація буде лише тим, хто офіційно найме няню.

Реклама

Аналітики hh.ua досліджували, як держпрограма вплинула на ринок праці України і як змінилася структура вакансій за цією спеціалізацією.

"Протягом 2018 го і на початку 2019 кількість пропозицій від роботодавців в профсферах "Домашній персонал" і "Наука, освіта" (в яких розміщувалися вакансії для нянь) становила 2-4% від числа всіх вакансій. Ми відзначаємо зростання амплітуди пропозицій в січні 2019 року, коли почала свою дію програма "Муніципальна няня". В цілому кількість вакансій нянь в 2018 році зросла на 15%", – відзначають аналітики.

При цьому в 2018 році рівень конкуренції серед претендентів, які претендують на роботу няні, становив 12,7 претендента на місце. Для порівняння: в 2017-му навантаження на одну вакансію було 8,29 людини. В середньому рівень конкуренції на ринку праці України в 2018 році перебував на позначці 3-4 людини на місце.

Читайте також: Гроші на дитину і няню: стали відомі подробиці про соцвиплати

Реклама

Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з мінімальним досвідом або взагалі без нього – 45% пропозицій від загальної кількості вакансій містило таке побажання до кандидата. У 39% випадків були зацікавлені в кандидатах з досвідом від 1 до 3 років. Стаж 3-6 років був потрібен у 16% вакансій.

"У порівнянні з вакансіями, розміщеними в 2017 році, можемо зробити висновок, що великим попитом стали користуватися пошуковики початківці. Так, в пропозиціях про роботу в позаминулому році частіше фігурували кандидати з досвідом 1-3 роки (37%), а на другому місці по затребуваності були кандидати з професійним стажем 3-6 років (33%) ", – підкреслюється в дослідженні.

Не пропусти!
Майже герої! Україна видала божественний камбек, але програла Нідерландам
Нідерланди таки дотисли Україну

Що стосується самих нянь, то найактивнішими в пошуку роботи були кандидати з великим досвідом роботи: 50% кандидатів мають досвід роботи більше 6 років. У порівнянні з 2017 роком велику ініціативу виявляють здобувачі без досвіду: кількість резюме, розміщених ними, зросла з 12% до 25%. У віковому розрізі активними були кандидати у віці 51-60 років – вони розмістили 29% і 31% від загальної кількості резюме відповідно. Незначно поступаються в кількості розміщених резюме кандидата віці 41-50 і 18-30 років (26% від загальної кількості резюме у 2018 році).

Здобувачі, які шукають роботу няні, демонструють широкий спектр навичок: грамотна мова, володіння ПК, організаторські навички, робота в команді, знання дитячої психології, навички міжособистісного спілкування. Кожен четвертий кандидат, шукає роботу няні, пише про володіння англійською. Фігурують в резюме і інші мови: німецька, французька, польська, іспанська.

Реклама

Нагадаємо, раніше няні пояснили журналістами "Сегодня", чому не хочуть реєструватися офіційно навіть заради держпрограми:

Крім того, повідомлялося, що декретну відпустку з появою муніципальних нянь не скасують. Неправильне трактування державної ініціативи спочатку викликала бурхливу реакцію українців.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти