Карантинна допомога: які доплати та пільги запровадять у 2021 році

9 грудня 2020, 15:38

Олександра Романюк Олександра Романюк

Види пільг і форми підтримки зазнають змін наступного року

У зв'язку з тим, що коронавірус не відступає і країна готується до нового локдауну, на наступний рік планується продовжити і карантинні виплати, і податкові пільги для тих, хто постраждав або ще постраждає від обмежувальних заходів. Правда, у 2021 році пропонується змінити форми підтримки і види пільг.

Реклама

В кінці листопада у Верховну Раду надійшли відразу кілька президентських законопроєктів, які пропонують заходи з підтримки населення і бізнесу в 2021 році, пов'язані з епідемією COVID-19. Сайт "Сьогодні" розбирався, на яку допомогу від держави зможуть розраховувати українці.

Які види соцдопомоги хочуть надавати найманим працівникам і підприємцям

Один із законопроєктів (№4429) називається "Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів...".

Перш за все цей законопроєкт встановлює форми соціальної підтримки працюючих осіб і бізнесу в період карантину:

  • одноразова матеріальна допомога застрахованим особам – 8 тисяч гривень – виплачується найманим працівникам (з зарплатою до 30 тис. грн), які втратили частину зарплати, і фізособам-підприємцям (працюють довше 3 місяців), які змушені були закритися і недоотримали прибуток у зв'язку з обмежувальними карантинними заходами.
  • одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання – це гроші, які може отримати бізнес для виплати матеріальної допомоги своїм працівникам на період дії обмежувальних заходів. Максимальний розмір допомоги – також 8 тис. грн на одного працівника.
  • одноразова компенсація суб'єктам господарювання – виплата юрособам грошей для відшкодування ЄСВ.

Також законопроєкт говорить: якщо робота підприємства в період карантину припинена, час простою все одно буде зараховуватися до страхового стажу. Також будуть включені в страховий стаж періоди, коли людина в зв'язку з карантином отримувала допомогу по безробіттю або допомогу по частковому безробіттю. Однак при розрахунку пенсії ці періоди пропонується не враховувати, щоб маленька сума допомоги не вплинула на розмір пенсії. Це правило має діяти весь карантин і ще півроку після його завершення.

Реклама

Бізнес планують звільнити від необхідності отримувати дозвільні документи в період карантину. Дію дозвільних документів пропонується продовжувати автоматично під час карантину і ще 3 місяці після його завершення. І не анулювати ліцензії на торгівлю алкоголем, якщо бізнес не буде платити за них.

Також пропонується автоматично продовжувати договори оренди державного і комунального майна. Але якщо орендарі змушені будуть закритися, плата за оренду цього майна не стягуватиметься.

При цьому пункт про заборону перевірок бізнесу в період карантину пропонується прибрати.

Податкова амністія

Законопроект №4430 називається "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів про соціальну підтримку платників податків ..." і стосується податкових послаблень і пільг.

В тренді
Меломани з Верховної Ради: яку техніку декларують нардепи

Податковий борг на суму до 180 неоподатковуваних мінімумів (3060 грн) пропонується списати (станом на 1 листопада 2020 року) автоматично. Навіть не потрібно подавати заяву. Правда, борги спишуть за умови, що поточні платежі платник податків вносить регулярно і в повному обсязі.

Реклама

Надалі, якщо борг не перевищує 3060 грн, ніякі заходи по його стягненню застосовуватися не будуть.

Якщо платник податків сплатить борг за основним платежем протягом 6 місяців після набуття законом чинності, всі пені і штрафи будуть скасовані (списані).

Податковий борг платників податків-фізичних осіб та самозайнятих осіб на суму не більше 6800 грн, який виник до 1 грудня 2020 року, можна погасити з відстрочкою до 29 грудня 2021 року.

Підприємці, які сплачують єдиний податок і відносяться до 1-ї групи, звільняються від сплати цього податку, починаючи з грудня 2020 року, і включно по травень 2021 року. При цьому страховий стаж за цей час продовжується.

Гроші на соцдопомогу виплатять з коронавірусного фонду

Законопроект №4431 "Про внесення змін до ст. 28 закону про держбюджет" говорить про те, що кошти на соціальну підтримку працюючих осіб і бізнесу в період карантину будуть закладені до Фонду боротьби в коронавірусом.


Реклама

Нагадаємо, що президент уже підписав два законопроєкти для підтримки українців і малого бізнесу в період епідемії. Подробиці – в сюжеті "Сьогодні":

Відео: Сьогодні

Всі подробиці в спецтемі Адаптивний карантин в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти