Як підприємцям зберегти оптимізм

23 вересня 2017, 07:11

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Психологи вважають, що потрібно навчитися протистояти нудьзі

Наші підприємці чудово знають, що таке стреси і депресія, оскільки доводиться працювати в жорстких умовах конкуренції, економічної кризи і пресу чиновників. Тому ті, хто в морі проблем примудряється зберегти оптимізм, більш успішні, ніж ті, хто "бачить склянка наполовину порожнім". Про те, як навчитися завжди "бачити світло в кінці тунелю", розповідає психолог Катерина Гичан.

БАЛАНС. Як відзначають психологи, оптимісти частіше досягають успіхів, оскільки сприймають проблеми як складне, але не нездоланне випробування, а в разі невдачі не впадають у відчай, тому що вважають це випадковістю, а не закономірністю. І навпаки: песимісти схильні вважати успіх випадковістю, а невдачу – закономірністю. Від того, що їм складніше протистояти стресу, вони частіше впадають у відчай і піддаються нудьзі. Тому потрібно пам'ятати: оптимізм або песимізм – це установка або звичка, яку зазвичай ми засвоюємо в дитинстві, але яку можна змінити.

Щоб бачити світ в оптимістичному руслі, важливо не зациклюватися на невдачах. "Утримуючи в фокусі уваги виключно свої провали, ми звужуємо собі пошук варіантів. Для профілактики нагадуйте собі, які труднощі ви вже зуміли подолати. Досвід такого успішного подолання підкріплює віру в свої сили", – говорить Гичан.

Дуже важливо проаналізувати дії, які призводили до успіху: звернути увагу на те, що саме зробила людина, щоб домогтися успіху. "Якщо у вас занижена самооцінка, доведеться відкинути зайву скромність і самокритичність, зосередитися на аналізі складових досягнення успіху. Це дозволить домагатися нових вершин", – зазначає психолог. Важливо не сприймати невдачі і провали як щось само собою зрозуміле, і властиве саме вам, і позбутися від токсичних установок – "У мене ніколи нічого не вийде". Крім цього, слід відстежувати моменти, коли виникають негативні думки і установки, щоб в майбутньому не давати їм волі. Проблеми потрібно сприймати не як вирок або трагедію, а як тимчасові труднощі: "Є чимало надихаючих прикладів людей з обмеженими фізичними можливостями, які ведуть активне життя. Наприклад, Стівен Хокінг або Нік Вуйчич демонструють, що можна вийти за рамки стереотипів, які стверджують, що" так не можна "або" це неможливо ". Людина може досягти набагато більше, ніж думає спочатку", – запевняє Гичан.

При цьому психолог рекомендує зберігати баланс в своїх цілях і не заганяти себе в рамки нереалістичних ідеалів, оскільки їх складно досягати: "Ідеали гарні для орієнтиру, як дороговказ, до якої можна йти все життя. Але не варто вимагати від себе безперервного максимуму, це може призвести до нових неврозів. Дайте собі право на помилку".

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти