Як правильно поводитися власнику і співробітникам, якщо на фірму прийшли з обшуком

10 липня 2017 6:00

Обов'язково перевірте дозвіл на обшук і документи тих, хто обшукує

"Працівники будь-якої сфери завжди бояться "маски-шоу", навіть якщо фірма маленька і точно не причетна ні до якого злочину. А страшно, тому що довести що-небудь украй складно. Як правильно поводитися власнику і співробітникам, якщо на фірму завітали правоохоронні органи з обшуком?" – Сергій Бриж, м. Харків.

Реклама

Відповідає Сергій Жилич, юрист компанії Investment Service Ukraine:

"Щоб уникнути негативних наслідків і правильно захистити свої права і законні інтереси при проведенні обшуків на фірмі/підприємстві і т.п., необхідно слідувати деяким рекомендаціям. Насамперед – терміново викликати адвоката при появі правоохоронних органів на порозі. Невідкладно заявити слідчому клопотання про проведення обшуку за обов'язкової участі адвоката. До початку проведення обшуку вимагайте пред'явити постанову слідчого судді про дозвіл на обшук. Уважно ознайомтеся з вмістом даного п остановления: вся інформація повинна бути чітко і правильно вказана (точна адреса, дані про власника і т.д.). Обов'язково перевірте повноваження осіб, які здійснюють процедуру. Вимагайте у них пред'явлення службових посвідчень.

Якщо особи, які проводять обшук, не вказані в постанові слідчого судді і не можуть пред'явити відповідне доручення – потрібно відразу ж дзвонити в поліцію на лінію 102 з повідомленням про скоєння злочину, передбаченого статтею 365 Кримінального кодексу України "Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу". Доцільно також клопотати про проведення відеофіксації проведення обшуку. Задоволення такого клопотання є обов'язковим для слідчого.

Під час обшуку повинні бути присутніми двоє незацікавлених понятих. Слідчий (під відеозапис) повинен чітко оголосити весь перелік речей і документів, зазначених в постанові, після чого запропонуйте слідчому добровільно видати речі. Після передачі вимагайте завершення обшуку в зв'язку з досягненням мети даної слідчої дії.

Не пропусти!
Україна виходить на безжальну Італію: всі розклади для команди Шеви в 1/8 фіналу
На збірну України чекають непрості випробування
Реклама

Уважно вивчіть протокол про проведення обшуку і опис вилученого. У разі відсутності в протоколі опису певних речей – вимагайте складання повного переліку всього вилученого. Перш ніж поставити свій підпис – власноруч внесіть в протокол свої зауваження, якщо при проведенні обшуку допущені будь-які порушення. При цьому правоохоронці не мають права обмежувати людину в часі і обсязі написання зауважень.

Найбільш дієвим у випадках допущення силовиками зловживань є невідкладне звернення до обласної прокуратури із заявою про скоєння кримінального злочину, передбаченого статтею 365 Кримінального кодексу України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти