Як отримати виплату за самоізоляцію через COVID-19

30 жовтня 2020 14:35

Катерина Степаненко Катерина Степаненко

Перші п'ять днів самоізоляції повинен сплатити роботодавець, а з шостого – держава

Що робити, якщо вас змушують писати заяву на відпустку без збереження зарплати на час самоізоляції через COVID-19? Перше – це пам'ятати, що роботодавець просто не має права такого вимагати. Самоізоляція оплачується – так постановив Кабмін ще на початку пандемії. Як поборотися за свої гроші, з'ясували новини "Сьогодні".

Реклама

Ворота центру екстреної медичної допомоги майже не бувають закритими: одна бригада виїжджає, інша приїжджає на короткий відпочинок. Серед медиків і наш герой Сергій Гученко. Його робочий день триває 12 годин. Нещодавно йому довелося піти на самоізоляцію через пацієнтку, яка не зізналася лікарям, що у неї коронавірус. Лікар пробув на самоізоляції тиждень, а його колега фельдшер – дві. З початку пандемії майже 7000 медиків перебували на самоізоляції. Весь втрачений заробіток за цей час їм компенсує Фонд соціального страхування. Свою виплату отримав і Сергій Гученко.

Втім, на оплачувану самоізоляцію можуть розраховувати не тільки медики, а й усі, хто працюють офіційно. Для цього слід відкрити листок непрацездатності зі спеціальною позначкою.

"Лікар, який його виписує цей листок, повинен від руки написати: код 11, ізоляція від COVID-19", – зазначає Світлана Зарубіна, начальник управління фонду соціального страхування.

Перші п'ять днів оплачує роботодавець, з шостого – Фонд соціального страхування. Здійснюються виплати так само, як на звичних нам лікарняних. Медикам компенсують 100% втраченого заробітку. Іншим платять половину від їхньої середньої зарплати. А ось примушувати працівника йти у відпустку за свій рахунок на час самоізоляції – незаконно.

"Часто така вимога пов'язана з небажанням нести якісь додаткові витрати і витрачати час на оформлення всієї документації. Особливо, якщо це якесь невеличке підприємство", – говорить юрист Павло Богомазов.

Зберегти всю зарплату, будучи на самоізоляції через COVID-19, можливо, тільки якщо заздалегідь домовитися з роботодавцем про роботу з дому.

Реклама

А тим часом українці цікавляться "дистанційкою" втричі активніше, ніж звичайною роботою. Роботодавці при цьому готові доплачувати за дистанційну працю.

Нагадаємо, через зростання популярності дистанційної роботи у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про правила "дистанційки". Документ пропонує укладати окремі трудові договори про дистанційну або надомну роботу.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти