Як відкрити бізнес-школу для дітей: бізнес-план

8 лютого 2018, 07:32

Христина Коновалова

На курсах для дітей можна заробити 28 тис. грн на місяць

У сучасному світі, щоб залишатися успішними і конкурентними, необхідно постійно отримувати нові знання. Ці правила актуальні і для дітей: вони хочуть знати все і відразу, але дитячі садки, школи та вузи навантажують їх часом неактуальними або застарілими даними. У такій ситуації на виручку батькам приходять курси розвитку, де діти можуть навчитися програмувати, будувати літальні апарати, шити або готувати, говорити іспанською або китайською, а також осягнути ази фінграмотності і написання бізнес-проектів. За оцінками експертів, такі курси високо затребувані і в Києві, і у великих містах України.

"У таких бізнес-школах діляться з дітьми актуальними знаннями, цитують сучасних вчених і практиків, не бояться експериментувати. Тим більше що навчання можна проводити в аудиторіях або дистанційно, використовувати відеоблог і онлайн-платформи. Тому підприємцям варто придивитися до можливості відкриття цікавих розвиваючих курсів для дітей", – вважає глава Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

Реклама

"Сегодня" вивчила плюси і мінуси запуску дитячої бізнес-школи в столиці.

Бізнес-план запуску дитячих курсів

1. Опис проекту

Відкриваємо в Києві курси для дітей "Генії". Будемо навчати фінграмотності і бізнес-абетці, допоможемо визначити профорієнтацію, освоїти тайм-менеджмент, розвинути лідерські якості та перемогти страх виступів. Працювати плануємо в форматі лекцій і семінарів – як в класах, так і дистанційно, за допомогою скайпу і блогів.

Орієнтуємося в основному на шкільний вік, для чого розробимо кілька програм різного рівня складності. Наприклад, теорію грошей, основи фінграмотності і тонкощі розпорядження кишеньковими грошима можна давати дітям 6-9 років. А в 10-14 років можна переходити до вивчення економіки, бізнес-процесів, створення бізнес-проектів.

Реклама

Не випускаємо з уваги і дошкільнят: для них запропонуємо захоплюючі ігри, де розглядаються різні ситуації фінвідносин. Класичні приклади – гра в магазин або монополію. За розрахунками, якщо щомісяця у нас буде займатися 30 дітей із середнім чеком абонемента 3600 грн в місяць, витрати окупляться через 8-9 місяців.

2. Стартовий капітал

Для запуску бізнес-школи візьмемо в оренду офіс – 80 кв. м в Голосіївському районі столиці. Підійде суборенда офісу в ТРЦ або на 1-му поверсі житлового будинку. Важливо, щоб офіс був на першій лінії, а не у дворах: дітям повинно бути зручно добиратися на курси. Сам офіс будемо орендувати з ремонтом – санвузли, шпалери і ламінат в кімнатах. Важливо, щоб там був хол для прийому дітей і батьків – в ньому обладнаємо ігрову зону очікування. Ще потрібні 2-3 аудиторії для навчання і невеликий кухонний куточок.

Щоб обладнати наш офіс, потрібно закупити меблі: робочі столи і стільці, диванчики, шафа для верхнього одягу, 2-3 шафи для зберігання канцтоварів і т. д. На це знадобиться 60-70 тис. грн. Потрібна оргтехніка: 3-4 ноутбуки або комп'ютери, принтер зі сканером, відеопроектор, модем-роутер, пара робочих мобілок, сейф для документів і т. д. (близько 100 тис. грн). Не обійтися без електричного чайника, мікрохвильової печі, невеликого холодильника і мінімального набору посуду і т. д.: на ці цілі закладемо 20 тис. грн. На закупівлю початкового запасу канцтоварів та формування аптечки, розвиваючих ігор та цікавих книг піде ще 10 тис. грн.

ВСЬОГО: 200 тис. грн.

Реклама

3. Поточні витрати

Оренда офісу в 80 км. м, за даними ріелторських агентств, обійдеться в 20 тис. грн на місяць. На ЖКП, інтернет, мобільний зв'язок і доставку води закладемо 6-8 тис. грн. Потрібно подумати і про команду: працюватимуть два адміністратори (через день, ставка за зміну – 400 грн) і два викладачі (один з них – власник бізнесу). Тут передбачимо ставку в 4000 грн плюс окрему оплату за кожен урок (10%): це дозволить утримати викладачів на старті, коли групи тільки будуть набиратися, а також мотивувати їх ретельно готувати уроки і проводити навчання якісно.

Також нам знадобиться прибиральниця на півставки (4000 грн) і бухгалтер (аутсорс 6000 грн). Звичайно, важливо закласти кошти на поповнення запасів канцтоварів, покупку миючих і лампочок, виклики техпідтримки в разі поломки ПК та інші форс-мажори – 4-6 тис. грн.

ВСЬОГО: 64 тис. грн.

4. Маркетинг, реклама

Реклама

Створимо сайт, де розмістимо перелік курсів, графік навчання і ціни. Опублікуємо фото класів і дані викладачів, відеозвіти з заходів. Ще на сайті будуть невеликі кабінети для учнів, де можна буде побачити розклад навчання, табель успішності і закриті новини конкретного курсу або центру. На створення такого сайту, покупку домена і хостингу терміном на рік закладемо 30 тис. грн. Також потрібні рекламні наклейки на вікна і вивіска – на це піде до 10 тис. грн.

Щомісяця передбачимо по 2-3 тис. грн на рекламну розкрутку в соцмережах, а ще 2 тис. грн на місяць закладемо на друк візиток, флаєрів, буклетів та інших брендованих товарів.

ВСЬОГО: на старті 40 тис. грн плюс 5 тис. на місяць.

5. Окупність проекту

За оцінками експертів, вартість дитячих курсів по бізнесовій і фінтематиці може стартувати від 150 грн на годину. Якщо набрати групу з 10 учнів, які будуть займатися по 2 години 3 рази на тиждень, заробимо 36 тис. грн на місяць. Мінусуємо винагороду викладачеві в 10% (3600 грн). Залишається 32 400. Таким чином, щоб окупити поточні витрати і вийти в плюс, потрібно набрати 3 групи учнів (у кожній по 10 осіб, вчаться по 2 години 3 рази на тиждень). Тоді дохід складе 97 200 грн (вже з вирахуванням винагороди викладачам). Мінусуємо поточні (64 тис. грн) і рекламні (5 тис. грн) витрати (всього 69 тис. грн), отримуємо 28 200. З урахуванням стартових і маркетингових вкладень (всього 240 тис. грн) наш проект окупиться через 8-9 місяців.

Оптимізація: коворкінг і мережі

Ми попросили співзасновника Beauty Business School Олександра Дзуса проаналізувати наш бізнес-план на предмет реалістичності. На думку експерта, в цілому план виконаємо, але краще стартувати в більш скромному і мобільному варіанті.

"Відкриваючи подібну бізнес-школу, не обов'язково орендувати для цього приміщення на тривалий термін, робити там ремонт і купувати меблі. Можна брати в оренду зали коворкінг-центрів в погодинне використання: там уже все є для роботи. Цей варіант гарний і тим, що можна проводити заняття в 2-3 приміщеннях в різних районах Києва, для різної аудиторії. І якщо бачимо, що в одному місці бізнес йде слабенько, то варто взяти в погодинну оренду місце в іншому районі міста. Тоді не потрібно заново робити ремонт, перевозити меблі і т. д. Такий формат зручний також тим, що не потрібно годувати дітей, а значить, не потрібен кухар, не потрібно переживати про бездоганну якість продуктів, не буде так сильно перевіряти санстанція, як це буває у випадку з дитсадками та школами. Крім того, кожну групу краще навчати по 60-120 хв. з перервами: тоді діти не встигнуть зголодніти", – пояснює Дзус.

За його словами, дітей в групи краще шукати через соцмережі.

"Точніше, там простіше шукати батьків. Але щоб вони зацікавилися і подзвонили для консультації, а потім привели дитину, потрібні відмінні навчальні програми: їх розробка і вдосконалення будуть найдорожчим капіталовкладенням. Тобто можна створювати уроки самим, а можна адаптувати іноземні курси під менталітет наших дітей. Як варіант, можна купувати готові програми: на ринку є не одна франшиза дитячих навчальних шкіл. Їх покупка дозволить отримати правильну маркетинг-стратегію, навчання викладачів, готові бізнес-п рограмма і т. д. Але який варіант запуску дитячої бізнес-школи найбільш ефективний, кожен підприємець вирішує сам. Єдине, потрібно уважно прорахувати всі витрати, щоб стартувати на виправданих інвестиціях і розвивати бізнес паралельно зростанню попиту, щоб мінімізувати ризики банкрутства", – відзначає Дзус.

Запуск: дозволи і програми

Для того, щоб дитяча бізнес-школа працювала легально, потрібно оформити всі необхідні дозволи: які саме знадобляться, нам допоміг розібратися партнер Адвокатського об'єднання "А.Д.ХОК" Ярослав Добровольський.

"Останнім часом спостерігається певний спад державної і комунальної позашкільної освіти, тому даний напрямок може активно розвиватися в приватному секторі. Держава намагається стимулювати розвиток позашкільної освіти: про це свідчить недавнє скасування обов'язкового раніше ліцензування для такого виду діяльності. Це спростило для підприємців відкриття власного бізнесу, адже отримання ліцензії на здійснення освітньої діяльності вимагало чималих коштів і часу", – роз'яснює юрист.

За його словами, реєстрація приватного позашкільного центру розвитку для дітей має кілька ключових моментів.

"Необхідно визначитися з організаційно-правовою формою і зареєструватися як суб'єкт господарювання, звернувшись з пакетом документів до держреєстратора або нотаріуса. Здійснювати таку діяльність може і юрособа, і фізособа-підприємець. У цілому, реєстрація може зайняти близько тижня", – говорить юрист.

Далі потрібно вибрати відповідне приміщення і звернутися в Держпродпотребслужбу. Відомство проведе держсанітарно-епідеміологічну експертизу і перевірить, чи відповідає приміщення саннормам. Крім цього, потрібно "заглянути на вогник" в ДСНС: цей орган визначить, чи виконані в приміщенні всі норми пожежної безпеки.

"Раз цей бізнес пов'язаний з роботою з дітьми, варто враховувати, що контролюючі органи будуть ретельніше перевіряти, чи відповідає приміщення встановленим нормам. Отримати позитивні висновки від зазначених держорганів можна за 1-2 місяці", – уточнює Добровольський.

Відкриття позашкільного навчального закладу обов'язково узгоджується з органами місцевого самоврядування. Тому перед запуском потрібно повідомити письмово до відділу освіти відповідного органу місцевого самоврядування, на території якого буде працювати центр. Не виключено, що для забезпечення якісної роботи бізнес-школи доведеться залучити кваліфікованих педагогів з відповідним дипломом, розробити і узгодити з місцевим відділом освіти не тільки положення про позашкільний навчальний заклад, а й навчальні програми.

  Плюси: універсальність і гнучкість

Формат дитячих бізнес-шкіл вистрілив за рахунок того, що в таких центрах школярі отримують актуальні знання, які можна перетворити на реальні гроші (монетизувати).

"Скажімо, дитина хоче створити кулінарний відеоблог, але як на ньому заробляти гроші, він не знає. Тут на допомогу може прийти бізнес-школа, де можна спільно з викладачами розробити свій проект, прорахувати його і захистити. Коли ж дитина реалізує свій кулінарний блог і отримує перші гроші, він розуміє, що в такому заробітку немає нічого поганого, а отриманий в бізнес-школі досвід практичний, і його можна використовувати і в інших проектах – наприклад, продажу газет, виготовленні фоторамок, створенні музичних поздоровлень", – пояснює зростання попиту на такий формат навчання Андрій Кривонос.

За його словами, якщо досвід навчання дітей в таких бізнес-школах виявляється вдалим, то реальні відгуки, як правило, роблять відмінну рекламу такого центру, що дає хороші можливості для старту нових курсів, запуску нових філій і навіть виходу на іноземні ринки.

"Навчання дітей бізнесу – універсальне: можна відкривати класичну школу з аудиторіями, а можна працювати виключно дистанційно, розробивши потужну онлайн-платформу. У майбутньому можна розвивати цю справу в будь-якому напрямку – наприклад, створювати бізнес-івенти для дітей з батьками і відомими бізнес-гуру, або допомагати вже невеликому і стабільному бізнесу колишніх учнів виходити на рівень розробки франшизи і т. д.", – продовжує Кривонос.

Самі підприємці вважають, що проблем з пошуком тем для навчання фінансів або бізнесу в таких центрах не буде.

"Економіка постійно змінюється. Зараз дітям важливо розуміти, що таке податки і криптовалюта, знати, як заробляли перші мільйони найбагатші люди світу. А завтра світ підкорить нова ідея, товар або послуга, і діти захочуть вивчити цю тему. Тому важливо навчати молодь нестандартно мислити, не боятися робити помилки, постійно експериментувати. І якщо наші діти цього навчаться, Україна стане країною стартапів", – говорить киянка Ірина Корнійчук, яка викладає дітям ази фінансової грамотності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти