Як відкрити антистресовий центр: бізнес-план

9 вересня 2018, 00:30

Христина Коновалова

На боротьбі з поганим настроєм заробимо 33 тис. грн на місяць

Українці незвиклиходитидо психологів-багато хто вважає,щоцедорого,та йнезвичнонашій людинірозкриватидушупереднезнайомцями.Протевнутрішнє"я"всежвимагаєвикидунегативнихемоцій,допомогиу вирішенніпоточнихпроблем,визначенняточкибалансувтрикутнику"робота/сім'я/друзі".Тутнадопомогуприходятьпоширенізакордономантистрес-центри.

"Цей формат близький українцям, тому що створюються тематичні групи будь-якої спрямованості – кому за 60, клуб молодих мам, союз цінителів здоров'я. Тут збираються люди різного соціального рівня, але об'єднані однією проблемою. Клуби ведуть психологи, які допоможуть вибратися людям з кризи. Паралельно з цим можуть бути організовані різні релакс-заходи – наприклад, курс масажу або заняття з йоги. В результаті людина знаходить внутрішній баланс, нові інтереси і цікавих співрозмовників. Тому запуск антистрес-клубів можна розглядати як непоганий бізнес-старт в Україні", – вважає керівник Асоціації франчайзингу Андрій Кривонос.

Реклама

"Сегодня"вивчилаперспектививідкриттяневеликогоцентрувКиєві.

1. Характеристика проекту

Відкриваємо в Києві центр по боротьбі зі стресами "Щасливчик". Наші фахівці будуть набирати групи, де будуть боротися з конкретними проблемами, наприклад, професійне вигорання, криза середнього віку, зрада другої половинки, пошук взаєморозуміння з дітьми-підлітками і т. д. У кожній групі буде займатися по 4-6 осіб. У цих групах будуть йти класичні групові заняття з психологом: з позначенням проблеми, обміном досвідом, обговоренням помилок тощо. Крім цього, будуть застосовуватися різні релакс-практики: йога, масаж, прогулянки на природі тощо. За попередніми оцінками, якщо послугами антистрес-центру скористаються 6 осіб в місяць, проект окупиться через 2,8 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

2. Стартовий капітал

Для запуску антистрес-центру знадобиться приміщення. Для цього на перших порах можна скористатися власною квартирою, якщо приміщення знаходиться недалеко від метро або поруч є хороша транспортна розв'язка. Це дозволить заощадити на старті, а коли справа піде в гору, можна буде орендувати офіс. Головне, щоб в квартирі було в наявності вільне приміщення в 20 кв. м. Ця кімната повинна бути з ремонтом. Бажано, щоб шпалери були в світлих тонах, на підлозі – ковролін, на вікнах – жалюзі. Також в кімнаті потрібно розмістити столи та стільці (щоб могли розміститися до 10 осіб), проектор, ноутбук, сканер і принтер, пара мобілок, модем-роутер і т. д. Такий ремонт та закупівля меблів/техніки може потягнути на 70 тис. грн.

Ще5тис.грнзакладемоназакупівлюнеобхідноїлітератури,формуванняпочатковогозапасуканцтоварівтавитратних матеріалівдляпринтера.

Реклама

ВСЬОГО: 75 тис. грн.

3. Поточні витрати

Разпрацюватиплануємовсвоємуприміщенні,тозможемозаощадитинаоренді.Аледоведетьсяоплачуватиелектрику,інтернет,мобсвязь-нацезакладемо1000 грн.Не забуваємопродрібнихпоточнихвитратах:лампочки,миючі,ремонторгтехніки-ще1000 грн.

Команда.Упроектібудутьпрацювативласникбізнесу,психологза освітою(з /п-12тис.грн).Вінвізьменасебеключовіобов'язки:залученняклієнтів,веденнягруп,маркетинговізадачііт.д.Такожпотрібенбудетренерз йоги-ставка4000грнплюс10%закожногоучня.Графікутренерабудегнучкий,томувінзможевестиііншіпроекти.Аналогічніумовибудутьіумасажиста(ставка4000грні10%закожнезаняття).Бухгалтерськузвітністьбудевестиекономістна аутсорсингу(2000грн).Потрібнабудеіприбиральниця(1000грн).

ВСЬОГО: 25 тис. грн.

4. Маркетинг, реклама

Запускантистрес-центрузажадаєсайту-візитки.Створеннясайту,атакожрічнідоменіхостингпотягнутьна15тис.грн.Тутрозмістимофотоприміщення,профілікоманди,послуги,ціни,контакти.Сайтпотребуютьрекламноїрозкруткивінтернеті,томущомісяцябудемовитрачатинамаркетингдо5тис.грн.Ще1000 грнвмісяцьбудейтинадруквізиток,флаєрів,запрошень,плакатів.

Реклама

Популяризуючинашпроектібезкоштовнимиметодами,дляцьогозаведемосторінкивсоцмережах,будемопублікуватиоголошення,акції,корисніновини.Щеплануємошукатиспеціальніфоруми,делюдипросятьдопомоги,-запропонуємотамсвоїпослуги.

ВСЬОГО: на старті 15 тис. грн плюс 6000 грн щомісячно.

5. Окупність проекту

За оцінкамиекспертів,заняттявантистрес-центріможестартувативід500грн.Якщонабратигрупузшестиосіб,одне заняттябудекоштувати3000грн.Припустимо,щонашіклієнтибудутьзайматися3рази натижденьпо 2години.Тодіможемозаробити9000грн.Алеразна тижденьбудутьзаняттяз йогитаразна тиждень-масаж,томувартістьоднієїгрупи(3000грн)зменшуєтьсяна10%(300грн)-винагородамайстру.Тобтозатижденьнамдоведетьсявіддати600грн-по300грнтренеруз йогиімасажиста.Упідсумкузалишається8400 грн.

Виходить,щощомісяцямизаробимо33 600грн.Звідсимінусуємопоточні(25тис.грн)імаркетингові(6000грн)витрати(всього31тис.грн),залишається2600 грн.Зурахуваннямстартових(75тис.грн)імаркетингових(15тис.грн)витрат(всього90тис.грн)нашпроектокупитьсяне ранішеніжчерез2,8року.Алепроцесможнаприскорити,якщоправильнорозкрутитипроектінабиратищомісяцякількагруп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Розігрівайте попит у знайомих

Наш бізнес-план столичного антистрес-центру проаналізував керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. Він вважає, що клубний формат боротьби з депресією може виявитися перспективним бізнес-починанням, адже під час кризи багатьом українцям потрібні доступні і ефективні релакс-заходи. Але в нашій країні ця послуга мало поширена, тому запускати такий клуб потрібно дуже обережно, уважно прорахувавши стартові інвестиції. "Правильно, що перший етап антистрес-центру запускається у власному приміщенні. Це дозволяє істотно заощадити на витратах по оренді. В той же час витрати на ремонт і покупку меблів можна знизити, якщо зробити ремонт своїми руками, а столи і стільці придбати в хорошому, але б/в стані", – наводить приклади Забловський.

Реклама

Зайогословами,спочаткузаощадитиможнаінастворенніінтернет-сайту.

"Справа в тому, що якщо у психолога, що запускає центр, вже є свої клієнти – значить, в його антистрес-клуб ці люди точно підуть: їм цікаво, що це за нова послуга. Це означає, що перший попит забезпечений. Крім цього, має сенс робити ставку по розкрутці клубу на особисту сторінку психолога-підприємця в соцмережах. А все тому, що у хорошого фахівця, як правило, його профіль в "Фейсбуці" або "Інстаграмі" грамотно розкручений. Так чому б цим не скористатися в бізнес-цілях? Платний сайт антистрес-центру на першому етапі краще не замовляти – не виключено, що особисті зв'язки дозволять забезпечити попит послуги. Зробити сайт-візитку можна на безкоштовних конструкторах. А якщо потім буде потрібно професійна демонстрація продукту, наприклад, планується створити відеоблог, варто замовити дизайнерами створення повноцінного сайту", – радить Забловський.

Реєструємо послуги легально

Юристивідзначають,щозверненнязадопомогоюдо психологаєпоширеноюпрактикоюнаЗаході,алевУкраїнітакий виднаданняпослугзнаходитьсятількинастадіїрозвитку.Томузапускантистрес-центріву великихмістахнашоїкраїниєперспективнимваріантомведеннябізнесу.Алещобтакіпослугинадавалисявправовому полі,необхіднооформитинеобхідні дозволи.

"Наданняпослугпсихологом(крімлікувальноїпсихотерапіїабопсихіатрії)є соціальноюдіяльністюі невідноситьсядомедпрактики.Атому,відповідно до закону,не потребує отриманняліцензії",-відзначаєпартнер АО "А.Д.ХОК" ОлександрІванишин.

У тойжечас,передзапускомантистрес-центрівпотрібноздійснитидержреєстраціюсуб'єктапідприємницькоїдіяльності,звернувшисьзпакетомдокументівдо держреєстратораабобудь-якого нотаріуса.

"Оптимальною організаційно-правовою формоюдляведенняцьогобізнесуєреєстраціяфізособи-підприємцятаобранняспрощеноїсистемиоподаткування,щодозволитьзначномінімізуватиподаткове навантаженнявантистрес-центрі",-уточнюєюрист.

Наступнийкрок-підбірвідповідного приміщення.

"ПісляпотрібноотримативДержпотребслужбівисновокДержсанепідекспертизи,чи відповідаєприміщеннясаннормамівимогамщодо здійсненнятакогородудіяльності",-продовжуєІванишин.

Даліпотрібнозвернутисядо Держслужбиз надзвичайних ситуацій.

"СаметерорганиДСНСздійснюютьфункціїреєстраціїдеклараційщодовідповідностіматеріально-технічноїбазивимогамзаконодавстваз питаньпожежноїбезпеки.Вонитакождаютьдозвілназапускприміщенняантистресовоїцентру",-вказуєІванишин.

Важливовраховувати,щовідкриттязакладівнаданняпослуггромадянам,дояких відноситьсяіантистрес-центр,узгоджуєтьсязорганамимісцевогосамоврядування.

"Томупередвідкриттяміпочаткомроботиобов'язковопотрібноповідомитипро цеписьмоводо органумісцевогосамоврядування(йоговиконавчийорган),натериторіїякогобудездійснюватисягоспдіяльність",-пояснюєюрист.

Ащевартопам'ятати,щовантистрес-центрахповинніпрацювативиключнодипломованіфахівці,томувониповинніпостійнопроходитикурсипідвищеннякваліфікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Формуйте інтереси клієнтів

Експертивпевнені:успіхтакоїпослуги,якантистрес-центр,залежитьвідкваліфікаціїпсихологів,тренерівтаіншихспівробітників.

"Керівник групи повинен захоплювати, вести людей за собою. Він повинен відчувати їхні проблеми і допомагати в пошуку балансу. Причому потрібно проводити таку терапію різними способами: важливо, щоб інтерес групи не згасав. Умовно, якийсь час люди можуть займатися йогою, але комусь із них такий релакс може виявитися не по душі. Тоді потрібно шукати новий формат розслаблення: ароматерапія, концерти класичної музики, плавання та ін. І якщо постійно міняти підходи взаємодії з групою, рано чи пізно вдасться вирішити всі проблеми, допомогти знайти людям внутрішній спокій і навіть закріпити результат", – вважає Андрій Кривонос.

Прицьомуекспертуточнює:щоблюдивантистрес-центрійшлизапсихологомаботренером,вінповиненбагаточитати,вивчатиновіпрактикиіпостійносамовдосконалюватися.

"Якщокерівникгрупинебудеавторитетомдлялюдей,йомуне довірятимуть.Групане підезатакимтренером",-уточнюєКривонос.  

Усвоючергу,психологивідзначають:клуби,дейдепоєднанняпсихологічноїпрактики,фізичноїактивностітазанятьпорозслабленню,дійснодопомагаютьборотисязістресами.Алевтакомукомплексномупідходіважливоакуратновестиклієнтів.

"Є напрямки терапії, коли клієнт виконує якісь фізичні вправи і дає вихід своїм емоціям через ці заняття. Це ефективна методика, але тренер повинен правильно вводити людей в розслаблення і обережно виводити їх з цього стану. Адже, з одного боку, глибоке занурення в розслаблення і посилена увага до тіла і душі діє дуже заспокійливо. Але з іншого боку, повернення в реальний темп – коли світ навколо є колючим, жорстким і динамічним, – може серйозно травмувати. Тобто тренер повинен навчити людину не тільки глибоко розслаблятися, а й морально підготувати до того, що після відпочинку в релакс їм доведеться повертатися в сувору реальність. Тому важливо, щоб психолог попередив людей про всі складнощі – щоб ті могли оцінити, чи готові до такої складної комплексної терапії", – зазначає психолог Катерина Гичан.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти