Через зниження ЄСВ Україна втратить 4,5% ВВП – МВФ

9 лютого 2016, 13:16

Втрату доходів від зниження ставки соцвнеску потрібно компенсувати, вважають у Фонді

Бюджет України втрачає в 2016 році доходи в розмірі 4,5% ВВП через зниження ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ). Про це йдеться в звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ) за результатами його роботи місії в Україні.
"Якщо нічого не буде зроблено, бюджет втратить в 2016 році доходи в розмірі 4,5% ВВП у зв'язку з передбаченим законом, прийнятим у березні 2015 року, зниженням ставки ЄСВ", – вважають експерти МВФ.
У той же час, рекомендації місії МВФ не виключають зниження ставки ЄСВ. Місія вважає, що надходження, упущені в результаті зниження ставок ЄСВ, повинні бути компенсовані за рахунок чітко визначених джерел.
У Фонді також підкреслюють, що не можна заздалегідь розраховувати на подальше розширення бази оподаткування завдяки низьким ставкам ЄСВ.
Як повідомлялося, місія Міжнародного валютного фонду в своєму звіті рекомендує відмінити в Україні встановлений на 2016 рік понижуючий коефіцієнт ЄСВ (0,6) і зберегти єдиний соціальний внесок як окремий податок на фонд оплати праці.

Реклама

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти