Через порожні офіси в Україні страждають охоронні фірми і клінінгові компанії

29 вересня 2014, 08:30

Падіння попиту на офіси потягнуло "вниз" супутні послуги

Збільшення кількості порожніх офісів відбилося і на супутніх видах бізнесу, пише "Капитал".

Реклама

Так, за даними клінінгової компанії City Clean, кількість замовлень на прибирання офісу в цьому році скоротилися на 40% порівняно з аналогічним періодом 2013. Попит на канцелярські товари скоротився на 60%

Збільшення вакантності приміщень негативно відбилося і на послугах охорони. За словами власника охоронного агентства "Статус" Сергія Кравця, за вісім місяців попит впав на 50%. Багато підприємств не просто переїжджають в інші приміщення, але і закриваються.

Це негативно вплинуло на мувінгові фірми. Кількість офісних переїздів цього року скоротилася на 25% порівняно з минулим роком, розповідає заступник директора компанії "Мувінг Трансавто" Олександр Щербина.

В кафе при бізнес-центрах попит і середній чек збереглися на рівні минулого року – 35 грн. "Однак такі традиційні для офісних працівників мережі, як "Дрова" і "Пузата Хата", констатують зниження числа відвідувачів на 20-30%", – відзначає експерт ринку корпоративного харчування Наталія Гребеник.

Реклама

92

В тренді
Банк "Укрпошта" та антирекорд долара – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Колаж: "Сьогодні"
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Опитані експерти не змогли спрогнозувати подальший розвиток ситуації. Під впливом зовнішніх факторів бізнес, супутній ринку офісних приміщень, почав дрібніти: кількість співробітників скорочується, невеликі гравці йдуть. Ціни ж, в більшості випадків, залишаються на колишньому рівні або підвищуються максимум на 10%. У міру падіння попиту ця тенденція посилюватиметься. В першу чергу постраждають продавці канцелярських товарів. Врятуються ті, які мають інші види діяльності, наприклад, магазини або складські приміщення.

9_01

У охоронних агентств, корпоративного харчування та мувінгових компаній запас міцності більше саме за рахунок різноскерованості бізнесу. Наприклад, вантажоперевезення приватних осіб приносять менше грошей, ніж обслуговування корпоративних клієнтів, але саме вони дозволять гравцям пережити важкі часи, навіть якщо переїзди офісів припиняться повністю. Охоронні ж фірми обслуговують ще магазини і приватних клієнтів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти