Бізнесмени по всьому світу відмовляються від іноземних інвестицій

23 січня 2018, 16:31

Показник падає другий рік поспіль через ситуацію в США, Росії та Британії

Прямі іноземні інвестиції по всьому світу в 2017 році знизилися на 16% – до 1,52 трлн дол. Для порівняння, в 2016 році інвестори вклали в іноземні компанії 1,81 трлн дол. Про це свідчать дані ООН, опубліковані за результатами Конференції, присвяченій торгівлі та розвитку (ЮНКТАД).

Реклама

Раніше аналітики припускали, що за 2017 рік інвестиції зростуть на 5%, однак падіння спостерігається вже другий рік поспіль. Головним чином це обумовлене зниженням активності іноземних покупців компаній в США і Великобританії.

Крім того, в державах з перехідною економікою показник знизився на 17%, до 55 млрд доларів, а це мінімальна позначка з 2005 року.

Головним чином це відбулося через зниження інвестицій в РФ (на 17%, до 31 млрд доларів) і неактивного припливу інвестиційних вкладень в більшій частині країн СНД. Хоча, за підрахунками експертів, тільки Україні щорічно потрібно залучати 20 млрд доларів інвестицій, при цьому станом на вересень-2017 отримати вдалося тільки 600 млн доларів:

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Як відзначають іноземні бізнесмени та іноземні фахівці, аналізуючи ситуацію в Україн та СНД, головною проблемою для потенційних іноземних інвесторів є корупція.

Реклама

Згідно з прогнозами, обсяг прямих іноземних інвестицій в світі за результатами 2018 роки зможе повернутися до позначки 1,8 трлн доларів. Збільшення глобального ВВП, імовірно, буде знаходитися на рівні 3,1%

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти