Інфляція і зростання виробництва: стало відомо, чого очікує український бізнес

17 січня 2019, 10:08

Нацбанк провів опитування керівників підприємств і з'ясував їх очікування на рік

Український бізнес зберігає оптимізм щодо економічного зростання в Україні 2019 року. Про це повідомила прес-служба Національного банку України (НБУ) за результатами чергового опитування керівників підприємств.

Реклама

Так, індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 117,3% (минулого кварталу – 117,2%).

"Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують другий рік поспіль", – підкреслюють в НБУ.

Фахівці пояснюють, що високі темпи зростання економічної активності очікуються, насамперед, завдяки прогнозам про збільшення обсягів реалізації продукції, а також інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар.

Реклама

"Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів економічної діяльності, а найоптимістичніше налаштовані підприємства переробної промисловості. У регіональному розрізі оптимістичні настрої зберігають компанії з усіх областей, окрім Кіровоградської, а високі очікування – у бізнесу з Тернопільської та Львівської областей", – зазначає Нацбанк.

Читайте також: Сім завдань і низка ризиків: Нацбанк розкрив плани на 2019 рік

Очікування бізнесу щодо зростання споживчих цін у наступні 12 місяців дещо посилились – 9,5% (минулого кварталу – 8,9%). Основним фактором впливу на зростання цін залишається курс гривні – так вважають 79,3% опитаних. Водночас очікування щодо впливу курсового чинника на інфляцію дещо ослабли порівняно з попереднім опитуванням. Істотний вплив на динаміку цін, як вважають підприємства, також здійснюватимуть зростаючі витрати на виробництво в результаті насамперед підвищення заробітних плат.

В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список
В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"

Високими залишаються очікування всіх підприємств щодо обсягів виробництва товарів і послуг протягом 2019 року. Третина респондентів очікує, що обсяги виробництва зростатимуть, а кожне друге підприємство вважає, що вони принаймні залишаться на поточному рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом 11 кварталів поспіль.

Реклама

Бізнес, за винятком підприємств енерго- і водопостачання та сільського господарства, також очікує збільшення кількості своїх працівників. Найбільшу потребу в створенні нових робочих місць відчувають компанії з Львівської та Тернопільської областей.

Читайте також: Бізнес в Україні перевірятимуть менше – ДФС

Значна частина респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності. Компанії, які планують брати банківські кредити, віддають перевагу національній валюті. За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави і занадто складні процедури оформлення документів.

Крім того, збільшення інвестиційних витрат, на яке очікують підприємства, бізнес планує профінансувати за рахунок активнішого залучення іноземних інвестицій.

Нагадаємо, раніше Кабмін повідомляв, що влада поставила мету – спростити ведення бізнесу, зокрема, його реєстрацію, отримання дозволів на будівництво та систему оподаткування.

Реклама

Зробити це, згідно з даними Кабміну, необхідно для поліпшення на 10 позицій місця України в світовому рейтингу легкості ведення бізнесу "Doing Business 2019" Світового банку. Якщо зараз країна займає 71-ше місце серед 190 досліджених країн, в планах на 2019 рік (тобто в рейтингу "2020") – пробитися на 61-ше місце.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти