Гонтарева гарантувала клієнтам ПриватБанку всі їхні вклади

Голова Нацбанку прокоментувала ситуацію навколо націоналізації ПриватБанку

За словами Валерії Гонтаревої, проблемі ПриватБанку вже близько 20 років: "Я зустрілася з проблемою під назвою "Великий ПриватБанк", коли стала головою Національного банку. За результатами нашого інспектування і стрес-тесту ще в квітні 2015 року було встановлено, що 97% портфеля корпоративних кредитів – це портфель пов'язаних осіб. Після цього ми почали програму рекапіталізації, не тільки для ПриватБанку. Найбільші 20 банків пройшли аналіз якості їхніх активів і стрес-тест. Потім провели ту ж процедуру з наступними 20 банками. Нацбанк підписав програму реструктуризації, рекапіталізації і погашення кредитів пов'язаних осіб з усіма 40 банками, які складають 97% банківської системи України. Це був графік, за яким акціонери повинні були виконувати взяті на себе зобов'язання. В результаті акціонери 20 найбільших банків свої зобов'язання виконали, за винятком ПриватБанку – ані менеджмент, ані акціонери не виконали програму рекапіталізації. Після цього ми запросили аудитора, який підтвердив результати, і на 1 грудня 2016 року був зафіксований дефіцит капіталу ПриватБанку на суму 148 млрд. грн".

На запитання ведучої про те, коли вляжеться паніка людей навколо роботи ПриватБанку, голова Національного банку України відповіла: "Ми добре пройшли вчорашній день, коли оголосили про націоналізацію. Ми заявили, що платежі і депозити фізичних осіб зупинятися не будуть, а операції для юридичних осіб почнуть проводитись сьогодні. Так і сталося: з ранку ще були проблеми, але до обіду накопичена черга юридичних осіб почала обслуговуватися. Національний банк продовжив роботу системи електронних платежів, тому до кінця вечора всі платежі будуть виконані. Це величезний банк і технічні проблеми виникали завжди, але швидше за все на них не звертали увагу. Всі найбільші магазини приймають картки ПриватБанку. На сьогодні в касах і банкоматах цього банку перебувають близько 8 млрд. грн готівки, а Національний банк ще вчора ввечері дав додаткову ліквідність і перерахував її на кореспондентський рахунок ПриватБанку, який сьогодні з ранку відкрився з сумою 15 млрд. грн".

Реклама

У програмі "События" Валерія Гонтарева заявила, що держава готова вкласти всю суму. "Національний банк запропонував Уряду капіталізувати банк на 116 млрд. грн, тому що 32 млрд. грн – це так звані "пов'язані" депозити, рахунки, пов'язані з бізнесом або компаніями акціонерів банку. Цю суму держава покривати не збирається. Сьогодні Фонд гарантування списав ці гроші і завтра оголосить точну суму. Перший транш у розмірі 43 млрд. грн Міністерство фінансів вже оголосило, наступний транш Мінфін також випустить державний борг, який у міру потреби Національний банк монетизує. Однак я сподіваюся, що цієї запобіжної потреби не буде, адже державний банк – це 100% державна гарантія. Більше того, в цьому банку на сьогодні знаходяться 150 млрд. грн населення, і в разі потреби ми туди дамо всі 148 млрд. грн".

Глава Нацбанку розповіла, що в Національному банку готувалися до всіх можливих сценаріїв навколо коливання курсу долара: "Центральний банк вже давно підготував весь інструментарій. Сьогодні були невеликі коливання на валютному ринку. Ми одразу ж вийшли з інтервенцією, запропонували ринку продати 50 млн. доларів, ринок надіслав заявки тільки на 37 млн. доларів. У разі необхідності, ми щодня будемо виходити з інтервенціями. Поки все проходить дуже спокійно".

В ефірі каналу "Україна" Валерія Гонтарева зазначила, що прогноз міністра фінансів у 6-9 місяців на стабілізацію ПриватБанку здається їй досить оптимістичним. "Банк як бізнес не перестав існувати, ми не відправили його на ліквідацію, а гарантували населенню всі його депозити. Зараз капітал банку сформований державними паперами, прийде нова сильна команда менеджменту та наглядова рада з закордонними фахівцями, які допоможуть з трансформаціями цього банку. Думаю, ПриватБанк матиме вартість і його можна буде продати. Але 9 місяців – це дуже оптимістичний прогноз. За моїми підрахунками, це займе не менше року, але не більше 3-х років", – підсумувала вона.

Реклама

Дивіться інформаційну програму "События" на офіційному сайті каналу, а також на сайті відеоресурсу oll.tv і на новинному порталі segodnya.ua.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти