Європа готова купувати українське м'ясо, але його немає

26 грудня 2014, 08:45

Сергій Гусєв

ЄС дозволив експорт баранини і козлятини, проте виробництво цього виду м'яса в Україні "не дотягує" до розмірів квоти

Європейський союз (ЄС) щорічно імпортує близько 200 тис. тонн баранини і козлятини. Основні поставки ведуться з Нової Зеландії, невеликі партії завозяться з Австралії, Македонії, Чилі та Аргентини. У світі імпорт баранини демонструє стрімке зростання. Найбільшими покупцями є Китай, Великобританія, США, Саудівська Аравія і Німеччина.

Реклама

На сьогоднішній день в Україні 87% овець і кіз міститься в індивідуальних господарствах, тому обсяги виробництва баранини і козлятини на сільськогосподарських підприємствах є низькими. Загальне виробництво цього виду м'яса в минулому році склало 18,7 тис. тонн. У цьому році через окупації Криму та скорочення поголів'я дрібної рогатої худоби виробництво, за прогнозами асоціації УКАБ, зменшиться до 16,5-16,6 тис. тонн.

За 11 місяців 2014 офіційний експорт баранини і козлятини з України склав всього 5 тонн на загальну суму $19 тис. Найбільшим ринком збуту став Азербайджан з часткою 75%, також невеликі партії поставлялися в Китай і Панаму.

"Для експорту даного м'яса в ЄС виробники повинні пройти сертифікацію, однак в Україні сучасні підприємства з виробництва баранини і козлятини практично відсутні", – повідомила Аліна Жарко, експерт аграрних ринків УКАБ.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

Цією ж причиною – відсутність промислових виробників – пояснюється і наявність істотного незадоволеного попиту на продукти з козячого молока.

Реклама

Так згідно з даними опитування, проведеного асоціацією УКАБ і агентством AgriSurvey, лише 5% споживачів вважають, що козяче молоко досить добре представлено на полицях українських магазинів. При цьому 86% респондентів купували б продукти з козячого молока, якби доступ до них був кращим, а ціна такою ж, як на продукти з коров'ячого молока, а 69% готові купувати їх за ціною вище, ніж на продукцію з коров'ячого молока, але за умови кращого доступу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти