ЄС підтримує Україну в її бажанні захистити свої ліси

5 грудня 2016, 22:29

У заяві наголошується, що введена заборона на експорт кругляка не запобігає незаконній вирубці

У Представництві ЄС в Україні поділяють бажання громадян України захистити ліси і готові надати підтримку в цьому напрямку, однак зазначають, що введена заборона на експорт лісу-кругляка зроблена в інтересах низки зацікавлених груп і не запобігає незаконній лісозаготівлі та контрабанді деревини.

Реклама

"Представництво ЄС хотіло б запевнити українців, що ми поділяємо ваше бажання захистити навколишнє природне середовище України... Політика ЄС та європейська інтеграція жодним чином не ведуть до вирубки лісів; навпаки, вони допомагають їй протидіяти. Якщо Україна захоче інтенсивніше захищати свої ліси – зокрема, унікальну біосферу Карпатських гір – у цих зусиллях ЄС підтримає її", – йдеться в заяві, опублікованій на офіційному сайті представництва ЄС у соцмережі Facebook у понеділок ввечері.

У Представництві також називають повністю легітимною і прийнятною "заборону на будь-яку лісозаготівлю, обмеження на неї або навіть обмеження доступу на деякі захищені зони через обґрунтовані і доведені екологічні причини – за умови, якщо такі заборони або інші обмеження застосовуються до всіх суб'єктів, на рівних умовах".

При цьому в заяві наголошується, що, "незважаючи на заборону на експорт лісу-кругляка, в Україні триває незаконна лісозаготівля та контрабанда деревини".

"Причина цього полягає в тому, що нинішня заборона на експорт не досягає цілей попередження незаконної вирубки лісу. Вона лише служить потребам деяких зацікавлених груп у деревообробній промисловості, дозволяючи їм отримувати винятковий і необмежений доступ до лісових ресурсів, щоб власноруч ними скористатися. Заборона на експорт не запобігає вирубці лісів. Вона також не попереджає нелегальну лісозаготівлю або контрабанду лісу, адже завдяки цій забороні подібна незаконна діяльність стає ще більш прибутковою", – йдеться в заяві.

Реклама

В ЄС заявили про готовність підтримати підвищення штрафів за такі порушення і більш ефективні правоохоронні заходи у цій сфері.

При цьому ЄС виступає проти нинішньої заборони на експорт лісу-кругляка, вказуючи, що він є обмеженням вільної торгівлі і суперечить міжнародним зобов'язанням України в рамках Світової організації торгівлі та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Ми працювали з українськими органами влади для знаходження вирішення проблеми, яке буде чесним балансом між, з одного боку, справедливим і рівним доступом до природних ресурсів, стимулюванням торгівлі, інвестицій та економічного розвитку, а з іншого боку, захисту цінних та унікальних природних ресурсів України", – резюмується в заяві.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

У Представництві ЄС розцінюють твердження про те, що європейська сторона має намір задовольнити свої егоїстичні інтереси, наполягаючи на скасуванні мораторію на експорт лісу, як помилкові.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-"кругляка"). При цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Реклама

17 травня 2016 р. заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговельний представник України Наталія Микольська повідомила, що Україні необхідно якнайшвидше врегулювати питання торгівлі необробленою деревиною, оскільки введена заборона на експорт перешкоджає отриманню країною другого і третього траншу макрофінансової допомоги ЄС сумарним об'ємом EUR1,2 млрд.

15 листопада заступник керівника парламентського комітету з питань євроінтеграції (фракція БПП) Марія Іонова повідомила, що на виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС уряд України готує проект закону про експорт лісу-"кругляка". Пізніше заступник голови фракції БПП, член комітету з податкової і митної політики Оксана Продан повідомила, що у Верховній Раді немає 226 голосів для зняття мораторію.

17 листопада голова представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі повідомив, що Кабінет міністрів України направив до Європейської комісії свої пропозиції про врегулювання даного питання. Президент України Петро Порошенко у ході переговорів з керівниками інститутів ЄС 24 листопада в Брюсселі повідомив про намір ініціювати скасування мораторію на експорт необробленої деревини, що відкриє шлях для третього траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі EUR600 млн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти