Електронні трудові книжки: експерти не поділяють оптимізм влади

17 жовтня 2019, 12:08

Олександра Романюк Олександра Романюк

У HR-фахівців виникли технічні питання з ініціативи Кабінету міністрів

Кабінет міністрів України оголосив про початок викорінення "паперових процесів". І одними з перших під прес реформ потрапили трудові книжки – їх обов'язковість планують скасувати вже до кінця 2019 року.

Реклама

Опитані сайтом "Сьогодні" представники кадрових служб вважають озвучені терміни запуску нових процесів занадто оптимістичними і зазначають, що такі серйозні зміни повинні включати в себе стадію експерименту, або тестування.

"Ініціативи, які зараз озвучені – про скасування трудових книжок і про переведення інших документів у сфері HR в електронний вигляд – це все потрібні ініціативи. Те, як процеси, пов'язані з працевлаштуванням, відбуваються в нашій країні зараз, давно морально застаріло і потребує осучаснення. Але озвучені терміни – кілька місяців – на мій погляд, занадто оптимістичні. Це досить трудомісткий процес, який має низку складнощів, і є побоювання, що через стислі терміни ми отримаємо все в досить сирому вигляді. Наприклад, поки незрозуміло, як відбуватиметься процедура внесення досвіду роботи до 2000 року в існуючі реєстри. Крім того, крім відпрацювання процедури, потрібен час і на її тестування. Тобто це процес необхідний, потрібний, але хотілося б, щоб терміни на його реалізацію закладалися більш реалістичні", – говорить керівник експертно-аналітичного центру HH.ua | GRC Юлія Дрожжина.

Читайте детальніше на сайті "Сьогодні" – Лякаюча цифровізація: чи є життя без трудових книжок

Також новини "Сьогодні" розповідали про інші ризики для працівників у разі скасування паперових трудових книжок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти