Європейський банк надасть гроші українським фермерам: на що витратять 400 млн євро

17 жовтня 2019, 14:05

Євгенія Давиденко

Очікується, що кредит на 400 млн євро стане доступним з 2020 року

Крім спеціальної державної програми з надання кредитів для купівлі земельних паїв, малих і середніх фермерів підтримає Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). З 2020 року їм будуть доступні кошти на суму 400 млн євро на реалізацію середньо- і довгострокових проектів. Проект був ініційований ще в 2015 році, і тепер повертається до активної фази.

"Історія з кредитом ЄІБ почалася в 2015 році. ЄІБ оголосив про початок співпраці з Україною і йшлося по 400 млн євро, які будуть спрямовані на кредитування малого і середнього бізнесу в Україні. Це кредитні кошти для малих і середніх підприємств на технічне переобладнання, створення ланцюжків доданої вартості, в тому числі це можуть бути приватні сільгоспвиробники, але також кредит може бути поширений на і державні підприємства", – пояснила заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Інна Метелева.

Реклама

На даний час, за словами заступника міністра, вже відпрацьована технічна частина – визначено банк-агент, далі виберуть 5-6 банків, які займуться реалізацією програми.

В рамках програми передбачається також навчання позичальників фінансовій грамотності.

"Це комплексна програма – з одного боку, це кредитні кошти за доступними відсотковими ставками, з іншого боку – це надання технічної підтримки в плані отримання цих коштів, використання цих коштів", – додала Метелева.

Як відомо, в Україні обговорюються різні моделі відкриття ринку землі. Найбільше фермери беспокоятся по поводу допуска иностранцевтурбуються з приводу допуску іноземців до ріллі і бояться, що це призведе до руйнування вітчизняного малого агровиробника.

Втім, оновлений законопроект про обіг земельсільськогосподарського призначення передбачає заборону на продаж ділянок компаніям, бенефіціарами яких є іноземці. Таку заборону хочуть ввести до 2024 року.


Реклама

Нагадаємо, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був введений в 2001 році, а з 2002-го заборона почала діяти як тимчасовий захід – для створення інфраструктури ринку землі. З тих пір його щорічно продовжують. Востаннє закон про продовження мораторію підписав п'ятий президент України Петро Порошенко в лютому-2019.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти