Девальвація рубля вдарила по російських компаніях

30 травня 2015, 08:33

Бізнес в РФ втратив понад 300 млрд рублів

Різке падіння рубля в 2014 році дорого обійшлося російським компаніям. Про це йдеться в аналізі звітності 30 найбільших по виручці російських компаній.

Реклама

З'ясувалося, що валютні свопи в 2014 році були у 14 з них, і тільки три виграли від цього (ще одна компанія заробила на нафтових ф'ючерсах). Загальні втрати, які знайшли відображення в їх звітностях, перевищили 317 млрд руб.

Це не означає, що компанії понесли прямі збитки на таку суму в минулому році, обмовляється виконавчий директор Асоціації професійних інвесторів (АПИ) Олександр Шевчук. "Зобов'язання за операціями в залежності від умов угод фактично можуть бути виконані і наступним періодом", – пояснює він.

У ряді випадків, наполягають опитані компанії, збитки носили "паперовий" характер і були пов'язані з переоцінкою справедливої вартості фінансових інструментів.

Про своїх невдачах з деривативами за підсумками минулого року відзвітувала, зокрема, "Транснефть". Ще більші, ніж у "Транснафти", втрати від операцій з похідними фінансовими інструментами показала у звітності за 2014 "Роснефть". Її чистий збиток від таких угод виріс в порівнянні з 2013 роком у 30 разів, до 122 млрд руб.

Реклама

ef22863-754327541241590-original

В тренді
Виплата пенсії по-новому: куди йти замість "Укрпошти" і кому принесуть додому

На підставі власного аналізу учасники асоціації прийшли до висновку, що у більшості компаній (у тому числі у "Роснефти", "Аерофлоту" і "Уралкалію") втрати по таких угодах "в значній частині" компенсувалися зростанням рублевого еквівалента валютної виручки.

Велика частина втрат (10,5 млрд руб) – це "паперова" переоцінка справедливої вартості – тобто оцінка того, що компанія може заплатити, а може і не заплатити в майбутньому в залежності від ринкової ситуації, говорить співробітник "Аерофлоту".

Фактичні платежі авіакомпанії в 2014 році склали, за його словами, 2,8 млрд руб. Представник РЖД також говорить, що торішні втрати монополії на свопи (12,8 млрд руб.) відображають бухгалтерський збиток.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти