Цифра дня. Скільки років живе український бізнес

6 жовтня 2020, 15:59

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Середньостатистичний власник підприємства працює 47 годин на тиждень

Середній вік компанії в Україні становить 8,4 року. Її середньостатистичний власник – чоловік 31-45 років, який веде торгівлю і керує одним-двома підприємствами. Для порівняння: у світі близько половини нових бізнесів закривається в строк до 5 років і лише третина досягає віку 10 років.

Реклама

Про це свідчать результати дослідження "Портрет українського підприємця", проведеного Союзом українських підприємців (СУП) спільно з UMG за підтримки Cipe.

Середньостатистичний підприємець приділяє роботі 47 годин на тиждень. Серед основних проблем він бачить високі податки і постійну зміну правил гри, а боїться фінансових зобов'язань та економічної кризи.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
Реклама

Крім того, аналітики визначили, що в Україні є 5 основних типів підприємців:

  1. Трудівники-мікровласники (19%, ведуть бізнес у спокійному стилі, початківці, прагнуть "довести до ладу започатковане");
  2. Повороткі новатори (22%, оперативно розпізнають проблеми, недоліки та самостійно керують їхнім виправленням, прагнуть знаходити нові можливості);
  3. Ідейні натхненники (19%, активні власники, постійно генерують творчі ідеї та розглядають нові напрямки);
  4. Кити бізнесу (21%, великі підприємці, несуть відповідальність за свої дії, не покладаються на зовнішні обставини, здатні швидко підлаштовуватися);
  5. Відсторонені власники (18%, переважно власники одного мікробізнесу в сфері гуртової та роздрібної торгівлі, часто ставлять перед собою нереалістичну мету, рідко коли дотримуються демократичного стилю управління).

Нагадаємо, раніше НБУ з'ясував, що до українського бізнесу повертається оптимізм. Кількість песимістично й оптимістично настроєних підприємств почала вирівнюватися, а індекс очікувань ділової активності підріс до 49,4 пункту. Нейтральною вважається позначка в 50 пунктів. Детальніше розповідав директор департаменту статистики Нацбанку Юрій Половньов:

Відео: НБУ

Це в умовах, коли під час жорсткого карантину третина малих підприємців втратила понад 50% доходів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти