Чиновників потрібно карати за незаконні перевірки бізнесу – Порошенко

4 липня 2018, 19:35

Президент обговорив з представниками бізнесу, як поліпшити умови ведення економічної діяльності в країні

Президент України Петро Порошенко ініціює розробку і ухвалення до кінця 2018 року закону про адміністративну та дисциплінарну відповідальність посадових осіб державних органів за складання незаконних актів перевірок. Відповідна ініціатива міститься в акті "Економічної модернізації України 2019", представленому під час зустрічі президента з представниками бізнесу 4 липня.

Реклама

Згідно з документом, така відповідальність наступатиме в разі скасування судом нарахування податкових зобов'язань або штрафних санкцій.

Іншими пунктами акту передбачена фіксація на законодавчому рівні інституту бізнес-омбудсмена в ролі посередника при захисті прав суб'єктів підприємницької діяльності, а також установа єдиного аналітичного органу розслідування економічних злочинів.

"У ведення такої структури передадуть всі справи, що представляють економічні злочини. Інші силові відомства, в тому числі Міністерство внутрішніх справ (МВС) і Служба безпеки України (СБУ), з початком функціонування нової структури не будуть займатися розкриттям економічних злочинів", – вказано в документі.

При цьому підкреслюється, що зазначений аналітичний орган не матиме повноважень силового впливу.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Крім цього, актом передбачено, що ухвалення закону "Про концесію", нового закону "Про банкрутство", заміна з 2019 року податку на прибуток податком на виведений капітал, а також подальша лібералізація валютного регулювання в рамках імплементації закону "Про валюту і валютні операцій" .

"Заміна з 2019 року податку на прибуток податком на виведений капітал, як істотний крок до податкової лібералізації, спрощення адміністрування податків і поліпшення інвестиційного клімату ... Введення податку на виведений капітал забезпечується збалансованим бюджетом на 2019 рік", – вказано в акті.

Ранее премьер-министр Гройсман пообіцяв жорстке покарання за порушення закону "маски-шоу стоп". Він уточнив, що положення закону нерідко порушують як правоохоронці, так і самі підприємці, що працюють в тіні.

Нагадаємо, закон про захист бізнесу набрав чинності 7 грудня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти