Борис Колесніков: Не буде верховенства права – не буде інвестиційного клімату

16 грудня 2017, 11:15

Опозиційний прем'єр навів дані Transparency International

ІнвестиційнийкліматвУкраїніне покращиться,поки небудедосягнутоверховенствоправа.Про цезаявивспівголова"Опозиційногоблоку",прем'єр-міністропозиційногоурядуБорисКолесніковвефіріпрограми"Сьогодні"нателеканалі"Україна".

"У 2013 році суддям довіряли 16% українців. На сьогоднішній день, згідно з даними Центру Разумкова, ця цифра дорівнює 8%. Це катастрофа. Але тим не менше, потрібно з чогось починати. Почали з Верховного Суду. Але як кажуть: поживемо – побачимо", – зазначив політик.

БорисКолесніковпереконаний,що
створення Антикорупційного суду цеабсолютнодаремнийкрок.

Реклама

"Можливо, він потрібен для вертикалі розслідування корупції, але це нічого не дасть. Як 800 детективів НАБУ можуть впоратися з 800 тис. потенційних корупціонерів, тобто чиновників? Це технічно неможливо і тут потрібно йти абсолютно іншим шляхом", – підкреслив він.

Також опозиційний прем'єр навів дані Transparency International, згідно з якими головний осередок корупції – це державні підприємства.

"Тут ми пропонуємо корпоратизацію, щоб це були публічні компанії. І ніякий міністр або депутат не зможе вплинути на їх роботу. Система ProZorro хороша. Але вона потребує глибокого доопрацювання."Економічна правда" показала 25 способів, як обійти систему ProZorro. Земельні відносини в містах – тільки аукціон. Якщо є аукціон, ви комп'ютеру хабара давати не будете. У якого міста сьогодні в Україні є сайт, на якому можна купити міську землю? Таких міст немає. Ну і традиційно: податкова, митниця і сама виборча система. Буде пропорціональна система – ніхто за партію скуповувати голоси не прийде. Головне, щоб не було за що дати хабар. Не буде глобальної корупції – виросте заробітна плата, виростуть доходи громадян, і не буде за що давати хабара", - заявив Борис Колесніков.

Говорячи про проблему трудових мігрантів, опозиційний політик нагадав, що сьогодні третина працездатного населення України – це трудові мігранти.

"Це катастрофа для економіки. Люди їдуть, тому що їм потрібна сучасна зарплата. А для цього потрібні сучасні засоби виробництва. Такі як в Польщі. Там працюють на заводах світових корпорацій. В Україні немає нічого. Не буде верховенства права – не буде інвестиційного клімату

В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники

Нагадаємо, українські роботодавці вимушено підвищують зарплати через дефіциткадрів,оскількивсебільшекваліфікованихфахівцівїдутьзакордон,деплатятьнапорядокбільше,ніжунас.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти