Більше половини українців живуть на "чорну" зарплату

24 жовтня 2014, 10:04

Найчастіше нелегальні оклади пропонують у сфері торгівлі

Четверо з п'яти "білих комірців" коли-небудь отримували "чорну" зарплату. А 56% опитаних заявили, що в цей час оплата їхньої праці повністю або частково проводитися "в конвертах". Про це свідчать дані ісслелдованія, проведеного порталом hh.ua.

Реклама

Так, кожен п'ятий офісний працівник сьогодні отримує "чорну" зарплату. Ще третина зізналися, що їх офіційна ставка і реальний дохід відрізняються. І тільки 35% співробітників заробітна плата виплачується повністю офіційно. Таким чином, для більшості опитаних "чорна" зарплата становить весь заробіток або його більшу частину.

З тих, хто частково або повністю отримує неофіційну зарплату, 31% заявили, що зарплата "в конверті" становить весь їхній заробіток. За два роки цей показник майже не змінився, в 2012 році він становив 26%. Сьогодні більше половини тих, хто має неофіційний заробіток, отримують "сіру" зарплату. Тобто 50-70% від загальної суми видається в конверті і не обкладається податками.

.png_123

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Найбільше "чорних" зарплат у сфері торгівлі та виробництва. Там кількість неофіційних виплат становить 19% і 16% відповідно. Третє місце ділять сфера послуг та будівництво (по 9%). Менше, ніж у інших, "тіньових" доходів у медиків та працівників агробізнесу (по 1%).

Реклама

Крім іншого, кожен четвертий, отримуючи неофіційну зарплату, позбавлений всіх інших соціальних виплат. В 22% випадків те, чи будуть виплачуватися соціальні виплати і яким чином, вирішує роботодавець. А кожен десятий співробітник ризикує отримати компенсацію нижче реальної зарплати.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти