Бізнесмени оцінили інвестиційну привабливість України

11 липня 2018, 16:45

Європейська Бізнес Асоціація кожні півроку проводить дослідження привабливості країни для інвесторів

Кожен третій підприємець (34% опитаних) стверджує, що інвестиційний клімат в Україні в найближчі 6 місяців покращиться, а 48% вважають, що він залишиться на тому ж рівні. Такі результати були отримані в рамках дослідження "Індекс інвестиційної привабливості", яке Європейська Бізнес Асоціація проводить кожні півроку.

Реклама

Згідно з дослідженням, за перше півріччя 2018 року Інвестіндекс становить 3,10 з можливих 5 балів. Індекс складається з трьох компонентів: оцінка інвесторами попереднього періоду, прогнози на майбутнє, оцінка станом на даний момент.

У Європейській Бізнес Асоціації зазначили, що вже другий рік поспіль Індекс тримається на рівні вище трьох – що означає, що Індекс вийшов з негативною площині і перейшов у нейтральну.

Так, наприкінці 2017 року він становив 3,03, наприкінці 2016 року – 2,85, наприкінці 2015-го – 2,57. Раніше Індекс сягав позначки вище трьох в 2011 році і становив 3,39 – це був один з найвищих показників.

"Позитивні зрушення є. Наприклад, незадоволених інвесткліматом в 2017 році було 58%, зараз їх кількість на 20% зменшилася – це істотно. Але ще багато є над чим працювати. 38% інвесторів досі не задоволені бізнес-кліматом. Бачимо сигнал того, що в країні поступово починають відбуватися зміни, але темпи збавляти не можна", – зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко.

Реклама

Найбільша причина невдоволення – високий рівень корупції, йдеться в дослідженні. Таку проблему назвали головною 46,1% підприємців. На другому місці – відсутність довіри до судової системи (40,6% опитаних), на третьому – відсутність земельної реформи (35,9%).

Бізнес також сподівається на якісні зміни. 28,1% вважають інвестиційний клімат в Україні привабливим для вкладень. На думку бізнесменів, для поліпшення ситуації потрібно:

В тренді
Пенсії переведуть на картки: коли зміняться правила і що робити одержувачам
 • запустити роботу Антикорупційного суду;
 • реформувати судову систему і повернути довіру до неї;
 • відкрити ринок землі;
 • знизити податковий тиск на фонд оплати праці;
 • детінізувати економіку;
 • давати великого розголосу позитивним змінам і кейсам;
 • скоротити державний апарат – на думку деяких опитаних, в п'ять разів.

Крім того, на користь інвестиційному клімату в країні піде розвиток і втілення інновацій, а також введення другого рівня обов'язкового накопичувального пенсійного страхування.

Згідно з отриманими даними, 30,5% керівників компаній вважають, що бізнес-клімат уже покращився за останні півроку. Так, позитивно бізнес оцінює прийняття трьох законів – "Про валюту", "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" та "Про антикорупційний суд".

Представники бізнес-середовища також високо оцінили стабільність гривні, помітний розвиток електронних сервісів та діджіталізацію економіки, які є запорукою прозорості та відкритості.

Реклама

Крім того, позитивними змінами вони назвали прихід на ринок України нових іноземних інвесторів, зокрема, в сфері рітейлу, автоматичне відшкодування ПДВ і скасування друку, початок реформування системи охорони здоров'я.

Водночас підприємці зазначають, що мали місце такі негативні явища:

 • контрабанда, яка заважає вести легальний бізнес в країні;
 • посилення тиску контролюючих органів;
 • загострення конфлікту на сході країни;
 • початок передвиборчої кампанії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти