Бізнес в Україні зобов'яжуть облаштовувати робочі місця для людей з інвалідністю

29 березня 2019, 14:07

У нових будномах про інклюзивність міститься понад сотні змін

З 1 квітня в Україні набувають чинності нові Державні будівельні норми (ДБН) про інклюзивність. Зокрема, вони зобов'яжуть роботодавців обладнати робочі місця для людей з інвалідністю. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Реклама

"Сьогодні за даними Держстату в Україні – близько 3 млн людей з інвалідністю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я – 10% від усього населення. 80% з них – активні і працездатні, але через недоступність громадського простору вони не можуть повною мірою здійснювати своє право на працю. І це велика проблема сьогодні. Тому дуже важливо нарешті почати створювати реальний безбар'єрний простір в Україні", - написав Парцхаладзе у Facebook.

За словами чиновника, в ДБН про інклюзивність міститься близько 100 змін.

"Якщо проектується спеціалізоване робоче місце для людини з інвалідністю, воно повинно включати комплект меблів, обладнання та допоміжні пристрої, пристосовані для конкретного виду інвалідності", - зазначив Парцхаладзе.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Площа одного робочого місця в офісних та адміністративних приміщеннях для людини, яка пересувається на інвалідному візку, має бути не менше 5,65 кв. м. Також повинні передбачатися паркувальні місця і входи в будівлі, ліфти, зони безпеки тощо.


Державні будівельні норми (ДБН) – обов'язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів тощо.


Раніше повідомлялося, що в нових ДБН також хочуть передбачити можливість будувати паркінги на дахах будівель:

Більш докладно про "будівельні" нововведення читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі "Без газових котлів і паркінгів: які нововведення підготували для українців".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти