Бізнес в Україні почали штрафувати за оформлення працівників як фізичних осіб-підприємців

3 грудня 2018 15:35

Компанії судяться з Держпраці через ФОП-співробітників

Державна служба України з питань праці (Держпраці) почала штрафувати компанії за оформлення співробітників в якості фізичних осіб-підприємців (ФОП, укр. ФОП), які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. Про це повідомили експерти платформи для роботи з відкритими даними OpenDataBot.

"Держпраці штрафує підприємства за ФОП-співробітників. Якщо договір з ними укладено правильно, в суді компанії захищаються, якщо ж ні – платять штраф", - наголошується в повідомленні.

Зокрема, в єдиному судовому реєстрі міститься кілька справ, згідно з якими компанії хотіли в судовому порядку оскаржити штрафи Держпраці за укладення цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових договорів.

"В одному з випадків компанія підписала цивільно-правові угоди з працівниками. Держпраці виявила це і наклала штраф. Компанія подала скаргу до суду, але Держпраці вдалося довести, що в угодах містяться маркери трудового договору. Штраф не був скасований. В іншому випадку ситуація була аналогічна, проте цивільно-правові угоди були підписані коректно. у підсумку штраф був оскаржений", - сказано в повідомленні
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Зокрема,мовайдепро рішеннясуду,згідно з якимдоговірбувбільшесхожийнатрудовий,ікомпаніясплатила111,7тис. грнштрафу.Головнимаргументомсудубулоте,щооплатапрацівниківбулапогодинноюівзв'язкузцимсуперечить змістуцивільно-правовихвідносин,оскількипозбавляєможливостівстановленнярозмірувинагородивідобсягувиконаноїроботи,пов'язуючитаку винагородудо кількості відпрацьованогопрацівникомчасу.

Віншомусудовомурішеннісказано,щоДержпрацінаклалаштрафнакомпаніюврозмірі3,57млн грн,протекомпаніязмогладовести,щоукладаласамецивільно-правовіугоди,іштрафбуло скасовановсудовомупорядку.

За данимиOpenDataBot,в 2019 роціДержпрацімає намірпровестимайже17тис.перевірокроботодавців.

Не пропусти!
Останній шанс України на Євро-2020! Хто виведе команду Шевченка до плей-оф
Збірна України бореться за вихід до плей-офф Євро

Нагадаємо, з жовтня в Україні стартували масштабні перевірки бізнесумасштабне"полювання"напідприємців,якіплатятьзарплативконвертах.УКабмінікажуть,щоперевірятимутьвсіхбезвинятку.

Реклама

Прицьомупрем'єр-міністрВолодимирГройсмандоручивпрофільнимвідомствам донести до роботодавців інформацію про штрафизавідсутністьоформленнятрудовихвідносинзпрацівниками.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти