Білорусь і Росія випередили Україну за легкістю ведення бізнесу

29 жовтня 2014, 08:29

Київ піднявся відразу на 16 позицій, але все одно відстає від сусідів

Україна увійшла в топ-100 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015, піднявшись на 16 позицій і зайнявши 96-е місце. Йдеться про це в звіті експертів Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC), передає "Апостроф".

Реклама

Лідирує в світовому рейтингу по сприятливості ведення бізнесу традиційно Сінгапур. Також до першої десятки увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Великобританія, Фінляндія та Австралія.

В цьому рейтингу Україну випереджають: Польща (32-е місце), Болгарія (38-е), Румунія (48-е), Білорусь (57-е), Росія (62-е), Молдова (63-е).

Поліпшення позицій в рейтингу, на думку авторів звіту, стало можливим завдяки тому, що Україна спростила процес сплати податків для компаній, запровадивши електронну систему для подачі декларацій та сплати єдиного соціального податку. Країна підвищила ставку екологічного податку.

Також в Україні покращився і показник, що розраховується по віддаленості від передового рубежу, склавши 61,5% проти торішніх 59,2% (чим вищий бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

Реклама

За індикатором "Початок підприємницької діяльності" Україна посіла 76 позицію, набравши 87,3 бала зі 100 можливих. Експерти зазначили, що для того, щоб почати свою справу в Україні, необхідно пройти близько 6 дозвільних процедур, що забере у підприємця не менше 21 дня і потребуватиме 1,2% від початкового капіталу підприємства.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

За індикатором "Початок будівництва" – Україна на 70-му місці, отримавши з 75 балів зі 100. У цьому сегменті кількість дозвільних процедур збільшується до 8, сам процес отримання дозволів розтягується на 64 дні, а вартість досягає 10,2% від вартості майбутнього приміщення.

У щорічній доповіді групи Світового банку проводиться аналіз нормативно-правових актів, які застосовуються до підприємств в країні протягом усього циклу їх життєдіяльності, включаючи створення підприємства та ведення бізнесу, здійснення зовнішньоторговельної діяльності, оподаткування, а також дозвіл неплатоспроможності.

Рейтинг сприятливості умов ведення бізнесу заснований на 10 показниках і охоплює 189 країн. Дослідження "Ведення бізнесу" не враховує всі аспекти підприємницького середовища важливі для компаній та інвесторів. Наприклад, дослідження не проводить оцінку якості управління фіскальною системою, інших аспектів макроекономічної стабільності, рівня кваліфікації робочої сили або стійкості фінансової системи.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти