Банків в Україні стане ще менше – банкір

31 березня 2016, 15:36

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Фінустановам в цьому році не вдасться повернутися до прибутків, впевнений експерт

У зв'язку зі скороченням кредитування і триваючим формуванням резервів під проблемні активи українські банки можуть вийти на прибуток не раніше 2017 року. Таку думку висловив голова правління ПАТ "Ідея Банк" Михайло Власенко.

Реклама

На думку банкіра, терміни, необхідні банкам для доформування резервів під проблемні активи, становлять від одного до п'яти років. Однак, як зазначає Власенко, Національний банк України (НБУ) зобов'язав банки повністю сформувати резерви і збільшити статутний і регулятивний капітал мінімум до 300 млн грн вже до 11 січня 2017 року, що, на думку банкіра, є серйозним викликом.

"Протягом останніх двох років частина банків, що залишилися на ринку, все-таки змогла адаптуватися до нових ризиків, оптимізувати витрати і вийти на прибутковий режим роботи. Банки в умовах скорочення кредитування намагаються знайти нові джерела збільшення прибутковості операцій і нові безризикові сегменти. Наприклад, фокус на комісійних та транзакційних доходи може дати можливість банку збільшити прибутковість без збільшення ризикової складової. Але ми бачимо частина банків, які мають компетенцію в ризиках, продовжують кредитувати в поточних умовах", – зазначив Власенко.

Він також підкреслив, що в поточному році кількість банків може продовжувати скорочуватися в зв'язку з вимогами щодо прискорення термінів докапіталізації і, як наслідок, можливих процесів злиття банків.

Нагадаємо, за підсумками очищення банківської системи Національний банк України за 2014-2015 роки визнав неплатоспроможними більше 60 банків, які були передані в управління Фонду гарантування вкладів.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Реклама

"Ми майже завершили чистку. Але це не виключає, що малі банки будуть ще закриватися", – сказала глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Крім того, Нацбанк розраховує, що в 2016 році Фонд гарантування не потребуватиме додаткових коштів від держави і буде здійснювати виплати гарантованих сум вкладникам за рахунок наявних у фонду коштів, а також за рахунок продажу активів неплатоспроможних банків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти