За "п'яне" водіння в Україні будуть штрафувати на 51 тисячу гривень

22 листопада 2018, 13:36

Верховна Рада віднесла керування транспортним засобом в стані сп'яніння до кримінальних проступків

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 7279-д, який посилює відповідальність за водіння в стані алкогольного і наркотичного сп'яніння. "За" проголосували 239 народних депутатів при необхідному для прийняття рішення мінімумі в 226 голосів.

"З огляду на, що в Україні смертність в результаті дорожньо-транспортних пригод – одна з найбільших в Європі і постійно зростає, пропонується посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння шляхом переведення її в кримінальну площину", – наголошується в пояснювальній записці до документа.

В цілому законопроект запроваджує інститут кримінальних проступків в Україні. Кримінальним проступком, згідно з документом, є "діяння (дія або бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 000 грн) або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі".

До цієї категорії віднесуть і водіння в нетверезому стан. Так, в Кримінальний кодекс включається ст. 286-1
:

  • керування транспортнимизасобамивстаніалкогольного,наркотичногоабоіншогосп'янінняабопідвпливомлікарськихпрепаратів,що знижуютьувагуташвидкістьреакції,караєтьсяштрафомвідтисячідодвохтисячнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян(17-34тис.гривень)зпозбавленнямправакеруватитранспортнимизасобаминастрокдотрьохроків;
  • затіждії,вчиненіповторно,передбачено штрафурозмірідотрьохтисячнеоподатковуванихмінімумівдоходівгромадян(51тис.гривень)зпозбавленнямправакеруваннятранспортнимизасобаминастроквіддвохдотрьохроків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Покищозатакіпорушеннянакладається штрафу10,2тис. гривеньіпозбавленнямправнарік.Приповторомпорушенні(протягомп'ятироків)-штрафу40,2тис.гривеньіпозбавленняправна10років.

Нагадаємо,заперші10місяців2018рокув Україні сталося понад 122 тисячі аварій. БагатоДТПвідбуваєтьсяз винип'янихводіїв,відзначаютьвполіції.

В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту

КожнітрихвилинивУкраїнівідбуваєтьсяДТП,акожні2,5годинивнихгинелюдина.

Вціломузаостаннітри роки в аваріях загинуло понад 15 тисяч осібПрем'єр-міністрВолодимирГройсманназвавтакуситуаціюкатастрофічноюіпідкреслив,щотрагічнівипадкичастішесталивідбуватисянанещодавно відремонтованихтрасах.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти