В Україні злетіли ціни на газ для авто: експерти пояснили, чого чекати

29 жовтня 2018, 15:10

Фахівці назвали причини подорожчання автогазу на АЗС

Поки українці сподіваються на зниження цін на бензинвкраїнідорожчаєавтогаз.Основною причиноюподорожчаннязрідженогопропан-бутануекспертиназиваютьдисбаланспопитуіпропозиції.Обсягчистогоімпортуавтогазуввереснісклав100,6тис.тоннпроти128,2тис.тоннвсерпніпоточногороку,пишеUBR.

Реклама

"Для порівняння, у вересні 2017 року імпортовано було 127,631 тонн. Ця "дірка" в 27,018 тонн запустила механізм росту цін. І цінники на стелах АЗС зросли до рекордних 17 грн/л", – розповів експерт ринку нафтопродуктів, член наглядової ради "Інтегрум Венчурс "Олександр Кірімов.

Крім іншого,з 1 листопадавступаєвсилуіндикативнийбалансміжРосієютаБілоруссю.Реекспортросійськогопропан-бутанучерезперевалочнібазиБілорусібуденеможливий,пояснюютьфахівці.У тойжечасрядукраїнськихтрейдерівотрималипрямідозволинаімпортросійськогогазу.За попереднімиоцінками,ціпоставкизаповнятьобсягибілоруськогореекспорту.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Слід врахувати і те, що в листопаді мито на експорт зрідженого газу з Росії виросте в два рази – до 59,1 дол./т на суміш і 23,6 дол./т на чисті фракції. Імовірно, мито буде перекрито падінням котирувань Argus. Так, з 18 жовтня середня котирування daf Ukraine (поставки з Казахстану) знизилася на 2,5 дол./т, а котирування daf Brest (поставки з Росії та Білорусі) знизилося на 28 дол./т. За нашими оцінками, дефіциту газу в листопаді не буде, а ціни почнуть зниження протягом тижня. Загальне падіння вартості в роздробі може скласти 0,5-0,7 грн/л", – прогнозує Кірімов.

Нагадаємо, в кінці червняукраїнські заправки оштрафували за цінову змову по автогазу. Постачальникита продавцігазусерйознопідвищилицінивсерпні2017 року,колидляцьогоне булооб'єктивнихпричин,встановивАМКУ.ТодіроздрібніцінинаскрапленийгазвУкраїнізрослимайжена50-70%ітеждосяглирівнівв16-17грнзалітр.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти