У Раді займуться ставками розмитнення "евроблях": названі цифри

18 червня 2018, 10:57

Розмір акцизу дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку

У Верховній Раді зареєстрували два законопроекти – зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів, а також про заборону на митне оформлення машин, які не відповідають стандарту "Євро 5" і посилення контролю за переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

Реклама

Відповідно до запропонованих змін до Податкового кодексу, базові ставки акцизного податку будуть такими:

  • 50  євро – для автомобілів з бензиновим двигуном;
  • 75  євро – з дизельним.

При цьому розмір акцизу дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об'єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку – кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобілів, до року визначення ставки податку.

Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими, ніж чинні, а різниця в розмірі ставок для різних за обємом двигуна авто не буде суттєвою, запевняють автори законопроекту.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

При цьому акцизний податок на старі авто буде вищим за рахунок збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме купувати новіші авто.

У законопроекті також прописаний алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією. Нацполіції надано право перевірки авто з єврономерами, введено низку обмежень на операції з такими авто, закладені суворі штрафи за порушення митних правил.

Нагадаємо, кількома тижнями раніше Южаніна озвучила цифри розмитнення "євроблях" і заявила, що нові ставки розраховані так, щоб вони захищали країну від екологічної шкоди, якої завдають старі автомобілі.

Як відомо, ввезення авто на "євробляхах" в Україні вже ускладнилиТепер під час перетину кордону громадянин України, крім поданих до митної служби довіреностей від імені литовських компаній, чиї інтереси він представляє, повинен надати ще низку документів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти