Українським водіям будуть потрібні нові документи

1 червня 2016 5:55

Законодавство України мають намір привести у відповідність до вимог ЄС

В ході планового приведення українського законодавства у відповідність до вимог Європейського Союзу, Кабінетом міністрів створений законопроект №4683. Це той самий об'ємний документ, який повинен повернути техогляд, істотно змінити законодавство в сфері комерційних перевезень автомобільним транспортом, регламентувати використання тахографів і обмежувачів швидкості, ввести нові заходи відповідальності за порушення нових вимог, передає Auto.ria.

Реклама

Свідоцтво професійної компетентності

Зараз мова піде про новий документ, який стане обов'язковим для водіїв комерційного транспорту – свідоцтві професійної компетентності водія (СПКВ). Згідно з текстом законопроекту, СПКВ – документ встановленого зразка, який засвідчує професійну компетентність водія транспортного засобу на достатньому рівні для безпечного надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. Управляти комерційними транспортними засобами без наявності СПКВ буде заборонено, а в разі порушення доведеться сплатити штраф у розмірі від 340 до 680 грн. Відзначимо, що до комерційного транспорту фактично відносяться всі типи ТС, крім використовуваних в особистих цілях. Тобто: автомобілі таксі, автобуси і вантажівки, за допомогою яких надають послуги з перевезення вантажу і/або пасажирів.

image021

Де взяти свідчення?

Реклама

Для отримання СПКВ слід спочатку пройти навчання. Планово навчати будуть в спеціально створених Центрах з навчання керівників і водіїв, чия діяльність пов'язана з пасажирськими або вантажними перевезеннями. Після навчання доведеться успішно скласти іспит і в тому ж Центрі отримати свідоцтво ПКВ.

В тренді
Долар і євро спрямували до нових мінімумів – курс валют НБУ
Долар знову падає

Який термін дії СПКВ?

СПКВ буде дійсно 5 років. А після закінчення цього терміну – знову навчання, іспит, – і нове СПКВ ще на 5 років. Отримати СПКВ можна буде для певного типу перевезень, вантажних або пасажирських, відповідно до наявних категоріями в посвідченні водія. Тобто: не маючи, наприклад, відповідної категорії D в "правах", ви не зможете "відкрити" для себе право їзди на автобусі, отримавши СПКВ на пасажирські перевезення. "Права" залишаються окремим і обов'язковим документом, а СПКВ буде документом, що дозволяє працювати водієм в середовищі комерційних або спеціальних перевезень.

Коли СПКВ стане обов'язковим?

Наявність такого свідоцтва може стати обов'язковим з 1.11.2016 року для водіїв, що перевозять дітей або небезпечні вантажі, а з 1.11.2017-го – для всіх інших. Нагадаємо, що законопроект №4683 у даний час має статус "зареєстрований у Верховній Раді", і йому треба буде пройти як мінімум два голосування і всі інші обов'язкові процедури, щоб стати Законом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти